Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés folyadékfogyasztásnak...

Kevés folyadékfogyasztásnak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Besűrűsödik a véred, és a pisi is :) Így rosszabb hatékonysággal szállítja az oxigént, a tápanyagokat, így nem tudsz koncentrálni, fájni fog a fejed!!!

Nehezebben gondolkozol, jegyzel meg dolgokat!

Kiszárad a bőr... hosszú távon ezek pedig hatványozódnak!

2009. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyagcsere problémák, kiszáradás, veseelégtelenség, bőrproblémák stb. Nagyon nem jó keveset inni, igen veszélyes lehet.
2009. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
93%

Alacsony lesz a vérnyomásod és a pulzus számod is kritikusan alacsonyabb lesz.Ezáltal szédülés, fejfájás szívritmus zavar jelentkezhet.

Amit tanácsolhatok , 1 liter vizet mindenképpen igyál egy nap, ha kávézol akkor többet hiszen a kávé hajtja a vizet.

Nőknél 1.5 l a férfiaknál 2-2,5 l ajánlott, bár ez testsúlytól is függ.

2009. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel jön a meleg így még többet kellene innod, mivel a meleg ellen a test izzadással "védekezik"! A vizet a szervezet kiízzadja, bőrön keresztül, ezáltal nő a hőleadás! Ha nincs elég víz szervezetedben akkor ez nem tud bekövetkezni, ami a nagy melegben ájuláshoz is vezethet! Ezenkívül mint amit előttem is mondtak veseelégtelenség, anyagcsereprobléma, bőrszáradás, nem megfelelő gázcsere és még sok sok más dolog jöhet ha nem vigyázol! Nem véletlenül fordul elő a szervezetben olyan nagy mennyiségben a víz!! Az oxigén és a víz nélkülözhetetlen!!!!!
2009. máj. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyébként a csigolyák közötti részben is van bőven víz, így hogyha keveset iszol, és kezdesz kiszáradni, akkor elkezdenek fájni az izületeid meg a porcok. Ha kellően lazán ezek az izületek, akkor könnyen lehet hogy a porcok össze is érnek ha kevés a folyadék. Hadd ne folytassam! (meg persze igaz amit már előttem 3an leírtak, csak nem akarom ismételni)
2009. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos nem vagyok valami nagy folyadékfogyasztó, egyszerűen nagyon-nagyon ritkán érzek szomjúságot, ritkán jut eszembe, hogy inni kellene egy pohár vizet. Szerencsére a körülöttem lévő tudják ezt, és rám szólnak :) Munkahelyre is odakészítettem magamnak egy palack ásványvizet, de nem rohangászhatok mindenfelé egy másfél literes flakonnal :)

2009. máj. 6. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
mért nem? :) Én minden nap 2 literes ásványvizes palackal rohangászom, és senki sem szól be :) Ha a kezed ügyében van, akkor cask úgy néha szimplán meghúzód ígyis úgyis
2009. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!