Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadás? Mitől?

Állandó puffadás? Mitől?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor kezdődött és miért, de nem 1-2 napja észlelem az állandó puffadást. Kb. csak reggel normális méretű a hasam, amint iszok egy pohár vizet, vagy megeszem a reggelim már akkora a hasam mint egy 6 hónapos kismamáé... annyira idegesítő már.

Szép vékony alkatom van amúgy, de ez a puffadás elveszi a kedvemet a csinos ruháktól is, inkább bő derekú felsőket veszek fel, hogy ne látszódjon.

Az még fontos lehet, hogy végbél gyulladásom van a lehető legenyhébb fajtája (proctitis ulcerosa), ez vérzéssel jár, bár jelenleg szedek rá gyógyszert de mivel úgy látom aktív szakaszban van, így megint vérzik.

El fogok menni a gasztroenterológushoz, aki a tükrözésem után elmondta, hogy mit kell tennem a betegségem kiújulásának elkerülésére, de addig is kérlek titeket, ha tudtok segítsetek hogy mi lehet ez, mit tehetek ellene, mennyire veszélyes?:(


Köszönöm a válaszokat!


20N


2011. nov. 16. 20:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia! :) Már egy éve puffadok folyamatosan, az utóbbi pár hónapban minden egyes nap. Nem mentem még el gasztroenterológushoz, de lassan muszáj lesz úgy néz ki. Étel allergiám sincs. Nekem mi volt? Kigyógyultál?
2018. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Gyenge gyomorsav miatt?


Kaja előtt 10 perccel egy kevés só (tiszta só!, patikából) nyalás, pici vízzel. Édeset és szénsavasat kerülni kellene pár napig.


Részemről három napig kínlódtam előtte, mire rájöttem, hogy nem lehet se tejtől, se cukroktól. Már az első nap, amikor kipróbáltam, jobban éreztem magam. Azóta egyre jobb.

2020. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hogy álltok a puffadással azóta ?
2021. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!