Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózintolerancia, tejcukor...

Laktózintolerancia, tejcukor érzékenység felnőttkorban érint valakit? Gyertek beszéljük meg.

Figyelt kérdés
Én még nem voltam vizsgálaton, de a tüneteim egyre inkább arra utalnak. 30 éves koromban kezdődött. Egyre rosszabb és nekem nem hasmenéssel jár....épp ezért volt nehéz megfejteni, mi okozza nálam a rosszulléteket.

2011. dec. 7. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, neki puffadást és kiütéseket okoz a tej.

Van tejcukor- és tejfehérje-érzékenység is. Nem mindegy, neked melyik van, mindegyiket nézetni kell.

A tejcukor a jobb (laktóz). Arra 2 megoldás is van:

- Ez egy enzimhiány. Ha a hiányzó enzimet gyógyszerrel pótolod, bármit ehetsz.

- Ha nem akarsz gyógyszert szedni, rengeteg laktózmentes termék van, igaz, kicsit drágábbak, mint a normál, de nem is mindegyik fajta. Kicsit körülnézel, meg fogod találni az olcsóbbat. Pl. nagyon jó laktózmentes sajtok vannak az Aldiban, és nem is drágább, mint a normál.


A tejfehérje a nagyobb gond, arra nincs gyógyszer, és mentes termékek sincsenek.

2011. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha tejfehérje-érzékeny vagy, akkor marad a zabtej, kókusztej, szójatej - de sajnos ezek nem igazán finomak.
2011. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Allergia vizsgálaton voltam, tejallergia kizárva. Tehát marad a laktóz. Az a baj, hogy nem tudom a saját határaimat és nekem a tüneteim drámaiak. Már reggel úgy kelek, hogy iszonyatos fejfájás gyötör hidegrázással. Na ehhez pár óra múlva jön az émelygés, hányás. Nem eszek egész nap semmit ilyenkor, nem is tudnék, de hányási rohamaim vannak így is, borzasztóan szenvedek. Van mikor csak éjfélre leszek jobban.

Amikor felvisznek az ügyeletre és elmondom a panaszaimat, mindig lefújnak, hogy ez nem laktózérzékenység lehet. Pedig az lesz, már kitapasztaltam. Sok orvos azt gondolja, hogy mindenkinél a hasmenés a vezető tünet. Pedig ez nem igaz. Aki pl székrekedésre hajlamos, annál nem jelentkezik hasmenés.

2011. dec. 7. 09:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is az van. El kell menni a gasztro-enterológiára, ott megitatnak tejcukros vízzel. Három órán belül számíts iszonyat hasmenésre.

Ezen kívül, mielőtt leállsz a tejtermékkel, érdemes elvégezni a foodtesztet, ezt a TB nem támogatja, 18000 Ft, ha magad otthon megcsinálod. Sok kérdésedre választ fog adni.

2011. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mi ez a food teszt? Én még biorezonancia vizsgálatra gondoltam, hogy elmegyek. Esetleg volt már valaki? Mi a tapasztalat?

A kilégzési tesztet nem merem vállalni a tünetek miatt, mert nekem nem egyszerű hasmenésem van, hanem 1 teljes napig rosszul vagyok. Pedig jó lenne hogy ha papírom is lenne róla, tehát ténylegesen meg lenne állapítva.

2011. dec. 7. 09:58
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

A kilégzési teszt nem azt vizsgálja, hogy lesz-e hasmenésed, hanem azt, hogy a baktériumok termelnek-e benned hidrogént. Ha nem termelnek, nincs tejcukor érzékenységed, akár lesz hasmenésed, akár nem.

De tuti hogy lesz ilyen töménységtől.

2011. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért nem merem elvégeztetni a viszgálatot, mert nekem nem hasmenésem van, hanem sokkal súlyosabb tüneteim.Tehát nem szivesen teszem ki magam ennek, hogy szándékosan vigyek a szervezetembe laktózt, amitől rosszul vagyok. Más módon nem tudják ezt megállapítani vajon?
2011. dec. 7. 10:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet másképp.

Ne menj egyedül, vitesd magad haza valakivel, vagy taxival.

2011. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ami még érdekes számomra, hogy a 20%-os tejföltöl semmi bajom, a trapista sajttól sincs, viszont már az ömlesztett sajttól nagyon beteg vagyok. A joghurtot sem bírom és a kávékrémporokat sem.

Rizstejport vettem, de utoljára attól is fájt a fejem és hányingerem volt.

2011. dec. 7. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és nem értem, milyen "tejallergia" vizsgálatról beszélsz. Leírtam, hogy mi közül választhatsz:

1. tejcukor (laktóz) és 2. tejfehérje

A biorezonancia vizsgálat nem fogja kimutatni és gyógyítani sem.

A táplálékallergia-vizsgálatnak nem az a lényege, hogy "szándékosan" megbetegíted magad, hanem az, hogy egyszeri alkalommal tesztelik, mi a helyzet. Nagy butaságnak tartom a hozzáállásodat (figyelembe véve a rosszulléteidet is!!!), mert amúgy csak "próbálkozol" és inkább rosszul vagy az ömlesztett sajttól, minthogy elmenj orvoshoz és megbizonyosodj róla, hogy az ömlesztett sajtban tényleg a tej-e a hibás. (Ha megnézed az összetevőit, van ott még néhány érdekes dolog, állományjavítók, adalékok, tartósítószerek és társaik.)


Rá lehet fogni a tejre, csak éppen nem érdemes. Ha te "elhatároztad", hogy márpedig laktózérzékeny vagy, attól még nem biztos, hogy az vagy.

A vizsgálat azért is kéne, hogy ha mégis tévedtél, akkor tovább kell magadat vizsgáltatni.


Nem értem, mennyivel jobb, hogy tapasztalati úton kísérletezgetsz saját magadon folyamatosan, mint hogy elmész és EGYSZER okozol magadnak kellemetlen tüneteket.

2011. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!