Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha reggelire almát eszem,...

Ha reggelire almát eszem, később pár órára pl narancs vagy más gyümölcs, ebédet nem szoktam kihagyni, és utána még később is gyümölcs vagy v. mi egézséges étel akkor az helyes táplálkozás?

Figyelt kérdés
És minden nap megiszok 1,5-2 liter enyhén dúsitott ásványvizet. +néha más ital is mellé hgoy ne csak ez legyen de egézséges ha mindennap iszom? Később lehetnek belőle problémák?
2009. máj. 19. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút rendben van. A legtöbb ember egy hét alatt nem eszik ennyi gyümölcsöt, pedig kéne.

Arra figyelj, hogy egyél mindent nehogy valami hiányozzon. Tudod van az a kis piramis hogy miből mennyit kell enni, tejtermék hús gabona stb.

Miből lehetnének problémák? Nem lehetnek, sőt ez nagyon jó, hogy ilyen egészségesen élsz. Mozogj is mellé ha van lehetőséged.

Ennyi ásványvíz kell, még többet is ihatsz ha meleg van vagy sokat sportolsz.

Ihatsz még rostos leveket, teákat is. Én is csak teákat és enyhe ásványvizet iszom évek óta, semmi mást.

2009. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek,itt sokan a `5 a day`-t kovetik, ami jelenti,h 5 porcio zoldseget (parolt, vagy friss), vagy gyumolcsot, vagy olajos magvat( egy nagyobb marek ), vagy 100%-os gyumolcslevet kell enni/inni (min 2 dl). Allitolag az az egeszseges,ha megeszel legalabb 5 adagot ezekbol.
2009. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen ez elég egészséges de jobb lenne ha reggelire ennél pl:egy szendvicset és tízóraira ennéd a gyümit aztán ebéd ahogy írtad uzsonnára megint ehetsz gyümit és szerintem ha nem vagy éhes akkor már kilehet hagyni a vacsit is
2009. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valami hiányzik, fogod kívánni. Akkor egyél azt!

Ha csokit kívánsz, akkor nyomelem-hiányod lehet:Béres csepp.

Tapasztalat.

2009. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és nagyon fontos az ivás is nem lesz töle bajod azoknak lesz baja akik nem isznak megfelelő mennyiséget
2009. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok én napi 4 liter folyadékot simán megiszok, van amikor 6ot is. Azon kívül, hogy sokat megyek wcre semmi probléma nincsen.

(Cukrot néztek, szóval nem vagyok cukorbeteg simán csak sokat iszom.)

2009. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, az ásványvizre azért kérdeztem rá mert állitolag későbbiekben okozhat vesekövet meg hasonló bajokat...igen,igen nem midnen nap reggelim a gyümölcs van mikor szendvics persze az egézséges , ha csokit megkivánom akkor eszek egy keveset és lám 3 honap alatt 13kiloval vagyok kevesebb és sokat nem tettem érte...egézséges táplálkozás :)
2009. máj. 19. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!