Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csapvizet iszom, az rosszab...

Ha csapvizet iszom, az rosszabb mint az ásványvíz?

Figyelt kérdés
Szinte már sehol se olvasom azt, hogy igyál vizet, így szimplán, hanem, hogy fogyassz sok ásványvizet. Én nem tudnám ezt hazacipelni gyalog, kisgyerekkel. A csapvíz akkor most "kevesebbet ér"?
2009. máj. 19. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
több benne a vas illetve sokszor a klór(nem mindenhol)..de én nem gondolom hogy ártalmas lenne..de az ásványvízért fizetsz...a vízért is de az mégiscsak más..
2009. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Területfüggő, van ahol a csapvíz fogyasztása nem túl ajánlott (bár ez ritka), de van ahol ásványvíz minőségű (pl: Kecskemét környéke). Összeségében elmondható, hogy a csapvíz nem annyival rosszabb, mint az ásványvíz, nem éri meg cipekedni érte, ha nincs kedved.
2009. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1m3 (1000 l) csapvíz ára (tokkal, vonóval, csatornával stb.) együtt 1000,- Ft, akkor 1 liter víz 1,- Ft-ba kerül. Míg a legolcsóbb ásványvíznek is van vagy 20-25,- Ft literje. Tehát ásványvizet kb. 25x nagyobb biznisz eladni, mint a csapvizet. (Azt hozzá kell tenni, hogy az ásványvíz az "tisztán" érkezik,a csapvizet elő kell állítani nagyon sok helyen, tehát a járulékos költségei a csapvíznek szerintem nagyobbak, mint az ásványvíznek...)


Tehát senki nem fogja azt mondani, hogy igyál csapvizet, ha egyszer nekik sokkal jobban megéri az, hogy a 25x drágább ásványvizet fogyaszd.


Akárki akármit mond: ahol én lakom falu, ott a csapvíz iható, finom és valóban oltja a szomjat. Le nem cserélném ásványvízre meg tisztított, kivont-hozzáadott ásványianyag-tartalmú vízre...

2009. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok...amúgy én pont Kecskemét mellől írok itt tökéletes a víz kb havi 1x klóros..Szegeden viszont tanulok.ott meg pocsék a csapvíz(legálábbis számomra) tehát tényleg területfüggő...
2009. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
En nem mernem meginni a csapvizet. Tudom, hulyeseg, de inkabb bizok az uvegesben, mint a csapvizben. Raadasul nalunk a csapviz sarga es elegge furcsa ize es szaga is van.
2009. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi Bp környékiek vagyunk és a Dunából kapjuk a csapvizet. Az ásványvíz után határozottan rossz ízű, viszont mondjuk Egerben, isteni a víz, ott "vétek" lenne a csapvizet lecserélni palackosra.

De itt nálunk sokszor sárga és a pohár alján apró darabok is vannak, talán rozsda (?), pedig nem régen épült a házunk. Van mikor szinte pezseg a klórtól és egy percig várni kell, mire teljesen kitisztul.

Én nem merem ezt inni, szívem szerint még főzésre sem használnám.

Egyébként a csapvízzel mindenhol ahol folyókból nyerik az a baj, hogy nagyon sok női hormont tartalmaz. Mivel a szennyvizet is a folyókba engedik szűrés, tisztítás után, de a vizelettel távozó fogamzásgátlókban lévő hormont nem tudják kiszűrni. Ezt még ha veszek itthonra vízszűrő berendezést, akkor sem tudom eltávolítani.

Ez már világméretű probléma és nagyon sok fogamzásbeli problémát okoz a férfiaknál.

2009. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Az ásványvizet nemcsak macerás hazacipelni, hanem DRÁGA is!


A csapvíz teljesen jó, ha nem vagy elégedett szereltess fel az igényeidnek megfelelő víztisztítót. Nem kell a legdrágább full extrásra gondolni. Ha már a nehéz fémet meg a klórt ilyesmit kiszűri, az már sokat jelent.

2009. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk Érden lakom, a víz keménységén kívül nincs gondom a csapvízzel, de anyóséknál Budafokon valami szörnyű...

De palackos vizet azóta nem iszok, amióta 2 napja vett ásványvíznek poshadt víz íze volt, kis műanyagos utóízzel...kesernyés.

Én maradok a jó öreg csapvíznél:D

2009. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16:01-es vagyok, én is Érden lakom! Úgy látszik ellentétes a véleményünk az itteni vízzel kapcsolatban. :)
2009. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!