Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges étrenddel (többé...

Tatam11 kérdése:

Egészséges étrenddel (többé kevésbé) hogyan lehet bevinni min.3500 kalóriát naponta?

Figyelt kérdés
Eddig ez nekem kb. lehetelennek tűnik. 92 kg és 200cm magas férfi vagyok, aktívan sportolok. Valaki tudna tanácsot adni? Mert még úgysem szokott 3500 rendesen összejönni ha kicsit rásegítek forn.ttivel v. egy zacskó kekszel.
2011. dec. 22. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


500g rizs (~375g CH = 1500kcal)

500g csirke (~125g fehérje = 600kcal)

200g zabpehely (~110g CH =440kcal)

250g túró (~38g fehérje = 152kcal)

Ezeknél a kajáknál csak egy tápanyagot emeltem ki, amiből a legtöbbet tartalmazzák. Így is csak ezekből kijön 2700 kcal. A szénhidrátok és fehérjék grammonként ~4kcal-t tartalmaznak, a zsírok pedig ~10-et. Ezek a kaják az alapok, ehetsz hozzájuk gyümölcsöket, amikben főként egyszerű szénhidrát van (cukor), de könnyen emészthetőek.

Kihasználhatod az olajos magvakban lévő telítetlen zsírokat is, amik egyrészt magas kalóriatartalmúak, másrészt fontosak a szervezetnek.

Nem utolsósorban pedig használhatsz táplálékkiegészítőket is.

A fentieket ha kiegészíted egy tömegnövelővel és 10-20g jó zsírral, akkor simán eléred a 3500at.

2011. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Hát ez így elég kemény. Lemértem a fél kiló rizst, majd megcsináltam. Hát ahogy látom, ennyit egész egyszerűen 2 nap alatt sem lehet megenni - egy hatalmas fazékra való lett. Nem beszélve a 200g zabpehelyről, ami színtén magába szívja a vizet és a fél fazekat betölti. Úgy fest rácsesztem h. ilyen magas vagyok. Ha nem mozgok semmit, akkor is rengeteg energiára van szükségem, na de sporttal együtt. Eddig kiflivel, zsemlével tuningoltam a kalóriákat, 10 extra kifli ~1500 kalória (500gramm), 3x3-4 re lebontva könnyedén elosztható, bevihető (megehető) és már csak a maradék 1500-1800- at kellett bevinni, de ugyan ez rizsből lehetetlennek tűnik. Vagy pl. jó egészségtelen, de kekszből 200g lazán bedobható cirka 1000 kalória. Lesz kihivás bőven az egészséges táplálkozásban. Aki 170 magas és 70 kg valószínű könnyebben áll átt :( még sport mellett is.
2011. dec. 23. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


Én 173 centi vagyok és 78 kg, 2500-3500 kalória között kajálok egy nap. Nem lehetetlen, csak kajálni kell...

2011. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem simán összejön mondjuk és 185cm vagyok

reggeli 2 szelet rozskenyér, 4 szelet sonka 2 nagy szelet sajt, 1 paprika vagy paradicsom

1 bögre mézes tej

rántotta 4 tojásból, 1 szelet rozskenyérrel

tízóraira megint egy ilyen szendvics

ebéd levesből tartalmasabb-gulyás, lencse stb

majd tészták-túrós, mákos, bolognai stb

rizs, krumpli, tarhonya

néha főzeléket is szoktam

paprikáskrumpli, rakottkrumpli, rizseshús, paradicsomos káposzta sült hússal

husok, halak stb

desszert mákosguba, rizskoch, gofri, pite, palacsinta, derelye, nudli stb

vacsira ebéd maradék, vagy szendvics

8 felé gyümölcssaláta kefírrel, magvakkal-ezt imádom:)

2012. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!