Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus táplálkozás...

Vegetáriánus táplálkozás ártalmas?

Figyelt kérdés

Már egy ideje "küszködöm" azzal, hogy húst egyek - eddig szerettem, de valami okból kifolyólag, az egyik ebédnél hiába ettem belőle, végképp nem esett jól, ott is hagytam. Azóta pedig képtelen vagyok húst enni. Nem azért, mert annyira humánus volnék, hogy megsajnáltam az állatokat, hanem egyszerűen undorodom tőle. Már a szagától és látványától is rosszul vagyok.

Mivel tudnám pótolni azokat az anyagokat, amik a húsban vannak? Ezeknek a hiánya okozhat valamilyen betegséget?

Illetve ha volt valaki hasonló cipőben, mint én, visszatért az étvágyatok egy idő után a hús iránt?

Köszönöm a válaszokat!



2012. jan. 3. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Elhagyhatod a húst, de szerintem tejtermékeket naponta, néha tojást azért egyél hogy állati fehérjét is kapjon a szervezeted.
2012. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hésimádók ezt a szót sem bírják.De keres a neten ehez hasonló oldalakat, ahol a témát tárgyalják:

[link]

2012. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem pótolod a kieső fehérje mennyiséget, akkor igen. Ha a tojástól nem undorodsz, akkor az jól jöhet.


És minden állat húsától undorodsz? A haltól is? Kagylótól, ráktól? Amúgy nem szükséges minden nap húst enned... De heti rendszerességgel nem ártana.

És nem lehet, h csupán a húsok elkészítési módjával lett bajod?

2012. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anyám többnyire természetesen főz, nem használ sok fűszert, csak pont annyit, amennyiből pompás ételeket lehet készíteni! Én eddig rajongtam anyám főztjéért.

Na, hát az a probléma, hogy halat, rákot, kagylót vagy bármit, ami a vízben él, képtelen vagyok megenni. De ez már azóta van, mióta az eszemet tudom. De mivel vendéglátós vagyok, próbálkozom a kóstolásukkal - mert hátha mégis megízlik valamenyik sok-sok év után - de eddig nem nyerték el azt, hogy az étlapomra kerüljenek.

A tojást, sajtokat, tejtermékeket nagyon szeretem. Tejet is sokat iszom.

2012. jan. 4. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod, akkor nem. Ha rosszul, akkor igen.
2012. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2-3 évig voltam vega, tojást és tejtermékeket is ettem, ennek ellenére nagyon rossz volt a közérzetem a sok vitaminhiány miatt, nameg vérszegény is. Fogytam 7 kilót, pedig eleve normális testalkatom volt, sokszor volt heves szívdobogásom és alacsony vérnyomásom.


Ettem szóját meg minden fantasztikus vega-kaját, vitaminkészítményeket, vas tablettát, de én akkor nyertem vissza az emberi formámat meg a színemet mikor nagynehezen visszaálltam a húsra, amit épp ezek miatt nem bántam meg azóta sem.

2012. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!