Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egész nap hánytam, a végén...

Egész nap hánytam, a végén már gyomorsavat, epét, megy a hasam, mi a teendő most, nagyon gyenge vagyok?

Figyelt kérdés
Abból lehet bajom,hogy már a gyomorsavat is kihánytam,mert már más nem maradt,ráadásul még a hasam is megy. Mitől fájhat a derekam és a fejem? Nem tudok enni,próbáltam egy kis kekszet,de csak a felét sikerült.Azután lettem rosszul,hogy megettem két csokit,amit egyik boltban vettem.
2012. jan. 11. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Az a sárga, nagyon keserű lé,ami kijött belőlem, az a gyomorsav lehetett? Utána ittam vizet, hogy felhíguljon,aztán azzal együtt jött ki. Legyengülök,ha nem eszem,de nem tudok.
2012. jan. 11. 17:22
 2/7 Gress ***** válasza:
Orvos?
2012. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos elmenni orvoshoz, mert külföldön élek és nincs biztosításom még egyenlőre. Jobban vagyok,elmúlt a hányás,csak érdekelne,hogy mi a teendő utána. A másik érdekes dolog, hogy miután hánytam kirázott a hideg, minden hányás után.
2012. jan. 11. 18:01
 4/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Kellemetlen szitu. A legfontosabb a bő folyadékpótlás. Sokszor keveset, hogy megmaradjon benned. SZÉNSAVMENTES jó minőségű ásványvizet fogyassz. Ha tudsz, akkor gyógyszertárban szerezz valamilyen vény nélkül kapható hasfogót. Egyél kétszersültet, főtt burgonyát, répát.


Ezek szoktak jók lenni. Ne feledd, a folyadék a legfontosabb!

2012. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Most már csak a fejfájásom maradt, de az nagyon erősen.
2012. jan. 11. 20:31
 6/7 anonim ***** válasza:
a fejfájás lehet a folyadék hiánytól is, vagy esetleg fokozodó láztól. igyál nagyon sok folyadékot. hányásos hasmenéses megbetegedésnl ajánlatos diétát tartani (első nap csak folyadék max piritos keksz kétszersült, második nap vizes krumplipüré, harmadik nap fehérhusok stb stb
2012. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, már régebbi kérdés...


Véleményem szerint, amennyiben a csoki miatt történt, akkor lehet volt benne valami toxikus anyag, vagy hasonló. Lehet nem megfelelő körülmények között tárolták stb.

Ilyen esetekben nem szabad bevenni semmi "hasfogót", hagyni kell, hogy távozzon minden.

Tudom, kellemetlen, de a szervezetednek úgy a legjobb, ha távoznak a problémás anyagok.

Nem nagy probléma, ha pár napig nem eszel (ha sehogy sem tudsz), teákat érdemes inni, illetve ha sokáig tart a betegeskedés, akkor nem árt 1-2 energiaital vagy inkább sportolóknak kifejlesztett ital, ami pótolja az ásványi sókat.

Csak azért írom le, hátha mások is kerülnek még hasonló helyzetbe.

Kérdező, neked pedig tudom ajánlani az orvostudakozo.hu oldalt, itt tudsz kérdezni orvosoktól/szakemberektől.

2012. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!