Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek ha egészségesen...

Mit egyek ha egészségesen akarok táplálkozni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy például a boltban vett narancslé sem egészséges, sőt még akkor sem ha 100%-ot ír a csomagoláson. Mit kellene ennem illetve innom ha egészségesen szeretnék táplálkozni, de nem szeretnék lemondani a húsokról, édességről?

Egyébként semmi problémám nincs a testsúlyommal vagy hasonló. Egyszerűen szeretnék egészségesen táplálkozni :-))

Kérlek segítsetek.


2012. jan. 25. 16:26
 1/7 csiperkee válasza:
100%
Répát,retket ilyesmit bio ételeket zöldséget,gyümölcsöt ha nem akarsz lemondani le az édességről akk sokkal kevesebbet kell enned mint azelőtt
2012. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Kerulod a tartositassal keszult elelmiszert, italokat pl. Narancslet szeretnel, akkor a frisset vasarold meg, es abbol keszisd el pl. szukseges beszerezned egy gyumolcs-centrifugat.
2012. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

valóban nem egészségesek,mert tele vannak cukorral(több van bennük ált. mint 1 tábla csokiban)

Egyél sok zöldséget,gyümölcsöt,a szénhidrát beviltelt lehet csökkenteni-az egészséges embernek is jót tesz-pl ebédre ne edd tele magad burgonyával,rizzsel,csak annyit,ami nem telít el.Szóval azzal is jót teszel pl ha eszel mindent,de kisebb adagokban.Esetleg ezeket a köreteket néha helyettesítheted párolt zöldséggel.Ha szereted a gyümölcslevet,akkor facsarj otthon vagy vegyél édesítőszereset(bár ma már kitalálták,hogy az is káros,de még mindig jobb,ha 1dl-ben 1g van belőle,mint 12g cukor...)Az édességet persze nem kell elhagynod,de az sem egészséges,ha napi szinten túlzásba viszed.Minden élelmiszeren találsz tápérték táblázatot,neten is vannak tippek,mire kell figyelni...ennek alapján könnyen eligazodsz.A fehérjedús táplálkozás fontos és hogy megfelelő adag vitaminhoz juss.Egészséges a húsokon belül a fehér húsok(csirke),hal...

Sterintem kb ezekre kell figyelni.

2012. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcslében (és a gyümölcsben) lévő cukor azért más, mint ami a csokiban van. A lényeg, hogy hozzáadott cukor ne legyen benne, de a legjobb ha otthon facsarod vagy magát a gyümölcsöt egyed.

Használj teljes kiőrlésű lisztet, kevesebb olajat, cukrot, sót. Én nem ajánlom az édesítőszereket se, inkább a mézet, de kevés a cukorból se káros.

2012. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnos nem csak fruktóz van a gyümilében,hanem bőven tele van glükózzal is...egyébként gondold csak végig alapból mennyi gyümölcsöt látnak ezek a löttyök...:D (még a 100%os is)
2012. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szabó Péter Ferec ***** válasza:
100%

Szia!

Ha igazán egészségesen szeretnél táplálkozni, akkor fontos mindenből egy kicsit és zöldség-gyümölcsből meg többet! De sajnos így sem tudod már kellőképpen táplálni sejtjeidet, mivel egyre inkább hiányoznak a tápanyagok ételeinkből, így sejtjeink "éheznek", és ez a modern kori probléma vezet az oly gyakori daganatos és egyéb betegségekhez. Magyar kutatások is kimutatták, hogy a zöldségek-gyümölcsök ásványi anyag, vitamin, stb. tartalma már 30-40%-al kevesebb mint 20-30-évvel ezelőtt!!! Tehát a friss ételek sem táplálóak már kellőképpen! A modern ember ezen csak úgy segíthet, ha tudatos táplálkozással pótolja a fontos tápanyagokat szervezete számára. Ezzel egészséges, erős immunrendszerű lehet , és nagy eséllyel elkerülheti a betegségeket. A WHO kutatásai alapján azt prognosztizálja, hogy 20-év múlva már minden második ember daganatos betegségben szenvedhet, épp e nem megfelelő táplálkozás következtében!

Vagyis táplálék kiegészítővel kell pótolni a hiányt. Bár rengeteg van a piacon, azért alaposan nézz körül, mert kevés az egészséges és természetes anyagokat tartalmazó! Én az ősi keleti medicina alapján előállított és természetes táplálék kiegészítőket fogyasztom családommal együtt. Gyermekeim immunrendszere azóta annyira megerősödött, hogy nem hiányoztak az oviból, pedig már négy járvány is végigsöpört. Betegségeink közel 80%-a egyszerűen a táplálkozás következtében, a hiányzó tápanyagok okán keletkezik!!! Tehát magunk sokat tehetünk ellene, egyszerűen tudatos táplálkozással! Ha bővebben érdekel, privátban elküldöm, ahol ezekről bővebben olvashatsz.

2012. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szezonnak megfelelő zöldséget-gyümölcsöt egyél, és ezeket piacokon vedd meg. Ott nagyobb az esélye, hogy magyar terméket veszel, akár közvetlen a termelőtől, aki csak a szükséges dolgokkal vegyszerezte, nem pedig "érlelésgyorsítóval" (lassítóval), "fényesítővel", "szépítővel" stb, mint a hipermarketieket.

Télen se olyan nehéz a helyzet, a piaci alma, fokhagyma, vöröshagyma, fekete retek, torma és különböző salátafélék megkockáztatom még ilyenkor is jók. Mellette ehetsz déligyümölcsöket, de ne ezek legyenek túlsúlyban, mert 999999%, hogy külföldiek és agyonvegyszerezettek.


Nem vagyok a túlzások híve, mert egyrészt, ha túl szigorúan vágsz bele, akkor úgyis abbahagyod. Másrészt van egy családod (vagy veled élő emberek, nem tudhatom :$ ), nekik is vannak igényeik. Ráadásul van egy bizonyos anyagi keret.

Mindezért szerintem elég napi két-háromszori zöldség-és gyümölcsevéssel kezdeni. Aztán, ha a kassza, a lelkesedés stb. bírja, akkor lehet emelni a javasolt 5-re. A két-háromból viszont ne engedj, annyi azért sz.v.sz. kell.


Szokj rá a tiszta vízre, ha eddig üdítőket ittál (amúgy a tiszta víznél nincs jobb és kellemesebb szomjoltó és frissítő), néha üresen idd a teát, ha nem is üresen, akkor mézzel. Apropó, a mézet is piacon vedd, termelői mézet vegyél! (Ugyanazért, mint a zöldféléket...)


Ne egyél túl sok húst.


Próbáld napi egyre, de ha nagyon nem megy, akkor napi kettő alkalomra redukálni az édesség és egyéb rágcsálék (akár sós) fogyasztását. //Én ezen a ponton mindig elvérzek... :'( //


Óvakodj a készételektől, instant élelmiszerektől. Ezek végszükség esetére legyenek csak a kamrában. Mindent magad készíts. A zöldséget a piacon vedd, és magad pucold. (Én 19 éves létemre párszor csináltam már, mikor egyedül voltam itthon - "ősök" kímélnek, így segítségként ritkábban:D -, nem olyan nagyon sok idő.) Te készítsd az édességeidet, de a körözöttet, pástétomot, majonézt stb. is. Nem azt mondom, hogy így nem lesz benne adalékanyag, mert lesz, a hozzávalókat is meg kell venned valahol. De jóval kevesebb lesz!


Óvakodj a szélsőséges irányzatoktól, amelyek követői bármitől is 100%-osan megvonják magukat. Így ne tartsd a paleolit diétát, ne legyél vegetáriánus vagy vegán, stb.


De a táplálkozás csak töredékes része az egészséges életmódnak.


A mentális dolgok alakítják igazán szervezet működését. A hozzáállásod a dolgokhoz, a stressz-szinted, az, hogy szeretnek-e, tudsz-e szeretni, hogyan reagálsz a stresszhelyzetekre és hogyan állsz hozzá az esetleges fizikai betegségekhez: ezek számítanak a legtöbbet.

Szerintem az egész egészséges életmód is legtöbbet azzal hat, hogy elhiteti veled, tettél az egészségedért és ettől a hittől egészségesebb is leszel. Továbbá nyugtat (pl. a sport).


A sportról se feledkezz meg, nameg járj sokat a természetben vagy parkokban, sétálj (pl. két megálló helyett), szaunázz stb.


Ja, és ne feledkezz meg erről: ha megfázol, NE gyógyszerekkel kúráld magad, hanem 100%-ban népi ill. természetes gyógymódokkal!


Hiába, ez egy összetett dolog.



Fentieket 100%-ban egyéni tapasztalatok alapján írtam. Olyanokat írtam le, amit én (és nagy részét családom is) igyekszem/szünk tartani.

Laikus vagyok, talán annyival több egy átlag laikusnál, hogy érdekel a téma. Végzős gimnazista vagyok, nem egy ETK-s egyetemista vagy főiskolás. Tehát amit én írok, az se száz, közel se!!

Az orvostudakozo.hu-n keress dietetikust, azt javaslom!

2012. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!