Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, reflux...

Mit lehet tenni, reflux ellen? Kimélő ételekere vagyok kiváncsi. Mit nem tanácsos fogyasztani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tejet, piros paprikás ételeket, piros aranyos ételeket, diót
2009. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál kávét, teát, szénsavas üdítőt, ne egyél savanyúságot, fűszeres ételeket, a citrusfélék is fokozzák a gyomorsavat. Van még egy csomó minden, de hidd el, szinte lehetetlen betartani.
2009. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyél sok kekszet és sajtot, amik lekötik a gyomorsavat.

2 órával lefekvés előtt NE egyél. A reflux betegség legfőbb kiváltó oka az stressz, az állandó idegeskedés.

Stressz-oldásra ajánlom az orbáncfű teát: napi egy csészével este lefekvés előtt. Hat hétig fogyasztható egyfolytában, majd ugyanilyen hosszú szünetet kell tartani. Ha nincs állandósult probléma, elég a stresszes napokon meginni egy-egy csészével.Szintén kiváló savcsökkentő a fehér akácvirág teája.

Érdemes megemelni lefekvéskor a párnádat, mert teljesen víszintesen fekve jobban erősödik a sav.

Jobbulást kívánok! :)

2009. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ami jó savtalanító, az a cukkini, illetve nekem a banán vált be nagyon. Pattogatott kukorica (lehetőleg házi, mesterséges mocsok nélkül,kevés zsírral és sóval) és a puffasztott rizs is segít a felesleges sav ellen. Az egyetlen, amit a doki konkrétan ellenjavalltnak mondott, az a gyorséttermi kaja. Illetve ügyelni kell, h reggelizz rendesen, egyél normális ebédet (nem túl fűszereset),és vacsorázz korán. Ami nekem nagyon árt, az a kávé. Ha muszáj, akkor tejjel.
2009. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!