Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok egészséges ételeket...

Mondanátok egészséges ételeket, amik nem annyira drágák a mindennapokra, és nem körülményes hozzávalók kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Csak pár ételt, mert semmi tippem.
2012. febr. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a gyerekeknek szoktam csinálni tésztát, amihez főzök zöldséget(brokkoli, karfiol, borsó,kukorica), és rakok mellé tonhalat.Eurós boltban egy ezres helyett 290!!!

Ez nagyon finom, de lehet csirke comb vadas mártással pl. ezek finomak, egészségesek, és nem túl drágák, a húst mindíg piacon, akciósan veszem!

Frankfurti leves, gyümölcs leves, ezek nem drágák:)

2012. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

- paradicsom-, hagyma-, gyümölcs-, tojás-, krumpli-, alma-, krémlevesek

- paprikás krumpli

- lecsó(s virsli, v szelet) rizzsel

- rizses hús

- tészták: túrós-tejfölös-sajtos, sonkás-sajtos, bolognai, grízes, mákos, diós

- főzelékek

- tejbegríz, -rizs, rizskoch (psze nem tök cukrosan)

2012. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

- az édesebb tésztákat (pl. grízes) ne cukrozd meg külön, meg cukmentes lekvárt használj

- a húsoknál meg a soványabbakból főzz


Így egészséges(ebb) lesz minden étel.

2012. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem javasoltam volna se tésztákat, se tejtermékeket, ugyanis e két féle étel alapozza meg a ma már nagyon elterjedt cukorbetegséget. Ha egészséges ételről van szó, akkor a nem nagyüzemi körülmények közt tenyésztett állatok húsa mellé bármilyen Magyarországon termesztett zöldségféle nyersen, vagy párolva, és nem zsír nélkül,( ami megint egy nagy tévedés,) csak tudni kell hogy melyek az egészséges zsírok. Hát nem a margarinok, és a finomított étolajok. Olajos magvak, gyümölcsök, és tiszta víz.

A fentebb említett olcsó "tonhal" nem az aminek hiszed. A potyadékokat söprik fel a halfeldolgozó üzemekben, és azt is eladják hogy edd meg! Vigyáznunk kell, mert sok szemetet etetnek meg velünk.

2012. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez elég szomorú.:( Hogy enni szennyet megetetnek az emberekkel. A pénz fontosabb, mint hogy minőségi ételt áruljanak.
2012. febr. 5. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Én írtam a tonhalat, nevezetesen Rio-Mare, és Calvo tonhalról beszéltem, csak annyit írtam, hogy egy bizonyos üzletben, sokkal olcsóbb!Szemetet én sem eszek.
2012. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!