Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha szedett már valaki laktáz...

Ha szedett már valaki laktáz tablettát laktóz-intolerancia kezelésére, írnátok róla? Tapasztalatokat szeretnék, hogy mennyire vált be, mit tudtok így enni.

Figyelt kérdés
A betegségről tudunk, amit lehet, magáról a tablettáról szeretnék személyes tapasztalatot. Hálásan köszönöm előre is.
2009. jún. 1. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én szedtem egy darabig,de aztán belefáradtam,h tejtermék fogyasztása előtt vegyem be félórával... kezdtem nem odafigyelni rá, és semmi különbséget nem vettem észre mikor elhagytam. Nem tudom, a te laktóz érzékenységed mennyire súlyos, az enyém valószínű annyira nem, ha nem visel meg, hogy egyáltalán nem szedem a tabit. Emberfüggő szerintem.
2009. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik orvos azt mondta, nem ajánlja a rendszeres szedését, mert "ezzel nem lépünk előre: büntetlenné teszi ugyan a tejtermék-fogyasztást, de a nyálkahártya attól még nem örül neki." Másik orvos viszont azt mondta, szedhetem.

Én csak akkor szedek egy kicsit (töredéknyit, negyednél, nyolcadnál is kisebbet) ha laktóztartalmú tablettát vagyok kénytelen bevenni, pl. menzesz görcsoldót.

De csak azért, hogy "milyen jól esne egy túrós tészta tejföllel," nagyon ritkán szedek egy felet (És közvetlenül előtte, nem fél órával.)

Alapvetően a diéta híve vagyok, azért ez nem egy borzasztó diéta, főleg, ha más bajod nincs, "csak" a laktózérzékenység. (Ha a diétával kapcsolatban van kérdésed, tudok segíteni!)

2009. jún. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a testvéremnek van ilyen gondja, betartja a diétát, azzal nem lenne gond, csak szegénykém annyira szereti amit nem ehet, hogy néha jólesne neki, igaz, hogy nem olcsó, de egyszer megpróbálná. Hiába belgyógyász a körzeti dokink, túrót se tudott mondani erről, nem is nagyon mondják az orvosok, hogy van ilyen, mi úgy tapasztaltuk.
2009. jún. 2. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Áh, az orvosoktól nem lehet sokat várni, hogy segítsenek, ha nem halálos emésztési panaszokról van szó!

A tablettát háziorvos is kiírhatja -és VIGYÁZZATOK, mert a 100 db-osra van támogatás, az 50 db-osra meg nincs!!! Elég érdekesen alakulnak így az ár-arányok.

Érdemesebb inkább laktózmentes tejből, tejfölből, joghurtból elkészíteni a tesód kedvenceit! (túró is van, de én azt még csak neten láttam) Tejet akár tescóban is lehet kapni, tejfölt, joghurtot én a sparban vagy a corában szoktam találni. (nincs mindig) Sajtok közül laktózmentes pl. a pannónia, vagy a pennyben kapható ementáli, illetve a kéksajt ,márványsajt - de legbiztosabb, ha megnézed a papírján a szénhidrát-tartalmat.

Jobb cukrászdákban meg tudják mondani, melyik a laktózmentes fagyi, sütemény (utóbbiból sajna gyér a választék, ilyenkor szóba jöhet fél-egy laktáztabi).

A család többi tagjának se lesz tőle végülis baja, de inkább külön főzzetek neki, mert úgy tudom, hogy ha olyan ember, aki bírja a tejet, nem "terheli" magát laktózzal, akkor elszokhat tőle!

2009. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Regia válasza:
Sziasztok a szén hidratot kell nezni a termékeken nem a laktoz tartalmat?
2015. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De, laktóztartalmat kell nézni, amit tudtommal fel kell tüntetni. A laktóz egy cukor, tehát szénhidrát.

Ha a tej szénhidráttartalmát nézed, az lényegében a laktóz lesz. Ha a tej valami másba van keverve, természetesen már nem csak a laktózt jelentheti a szénhidrát aránya.

Törvény szerint 0.1g/100g lehet a max laktóztartalom ahhoz, hog laktómentesként leheseen elandi valamit.

2016. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 L1lla ***** válasza:
100%

A szénhidráttartalomban nincs különbség a laktózmentes és a nem laktózmentes között, mivel a laktóz nevű tejcukrot nem kivonják, hanem egyszerű cukrokká alakítják benne.

(Ha megkóstoljátok, a laktózmentes tej sokkal édesebb - így megspórolható a cukor a kávéból :) egy kicsit kompenzál azért, hogy megveszed a 100 Ft-tal drágább laktómentes tejet...)

Megnéztem két dobozt: normál tej 4,6 g/100 ml, laktózmentes tej 4,7 g/100 ml. Plusz a laktózmentesen rajta van: Cukrokból laktóz: kevesebb, mint 0,1 g.

2016. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!