Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak valakinek rossz tapaszt...

Vannak valakinek rossz tapasztalatai a paleolit táplálkozással kapcsolatban, aki már kipróbálta? Tinédzser korban lehet ártalmas?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 16:05
 1/5 url válasza:
100%

Nos én próbáltam és végülis nem volt olyan rossz csak a család nem akart nagyon átállni. Ami érdekes volt hogy szívesebben ettem növényi eredetű táplálékot a túl sok hústól már becsömöltem annyit azért nem kívántam, akkor ugyanis már frusztráltabbnak éreztem magam.

Szendi Gábor jó könyvet írt csak éppen arra nem jött rá hogy (és ez csak az én véleményem) a természeti népek azért voltak annyira egészségesek mert HARMÓNIA -ban éltek a természettel. Sokkal meghatározóbb hogy milyen gondolataid érzéseid vannak egy nap az egészségi állapotodra nézve mint hogy mit eszel. Persze fontos egészségesen étkezni mert azért úgy könnyebb POZITÍV nak maradni. Sok zöldség gyümölcs és a növényi magvak kevés cukor, és belefér a gabona és a több omega 6 -t tartalmazó napraforgó is. Ha egészséges vagy pozitívan gondolkodsz, a bélflórád egészséges szinte semmilyen étellel nem lesz gond a felsoroltak közül. Ez csak az én véleményem :)

2012. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem ártalmas. Olvasd el a könyveket.


Én próbáltam, sőt, úgy élek és vékony vagyok és egészséges. Ráadásul én terhesen kezdtem... Gondolhatod, hogy mit szólt a környezetem, de egy 3,5 kilós gyönyörű kisfiam született, aki azóta már másfél éves. Mondanom sem kell, ő sem kap sem gabonát, sem tejterméket, viszont a mai napig szoptatom. Szóval sem kamaszkorban, sem máskor NEM ártalmas, sőt!

2012. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. febr. 16. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Semmilyen korban nem ártalmas (hacsak nincs olyan ételallergiád, ami miatt a paleoban ajánlottak közül nem fogyaszthatsz vmit).

Attól függően, milyen hamar áll át az ember, az elején lehet fáradt és kimerült, de miután megszokja a szervezet, h nem dúskál többé a gyorsan felszívódó szénhidrátokban, utána sokkal jobb az ember közérzete, mint előtte. És ha esetleg eredetileg rosszul állt az ember bélbacik terén, akkor megviselheti az emésztést a sok gyümölcs és zöldség. Viszont ez nem azt jelenti, h egészségtelen lenne ez az étrend, hanem egyszerűen csak azt, hogy már előtte is szar állapotban volt az ember emésztése. Ami meg akár magától is helyrejöhet, de egy kis probiotikum sem árt neki. (Persze nem joghurtokból. :D) Ha a sok zsírfogyasztást választja vki, ott sem árt figyelni az átállásnál, mert az is szokatlan lehet elsőre az emésztésnek.


Na most azt azért hozzátenném, h nekem semmi ilyen bajom nem volt tőle. :) És lengtem már ki a nagyrészt zöldség-gyümölcs fogyasztása felé is, meg az inkább fehérje és zsírfogyasztás felé is. Télen ez utóbbi valamiért jobban esik. :D Nyáron meg az előbbi.

2012. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem iszonyatosan elgondolkodtató amit ír !!!

Semmelweis Ignácnak sem hittek aztán kiderült igaza van.

Galileinek sem!

Valamben biztos igaza van neki is.

Olvastam a könyvét.Paleo.

Ő is kutatásokra hivatkozik.

Bár furcsa, hogy azokról mi nem igen hallunk.

Viszont a másikoldal kutatási eredményeiről igen .

Az is elgondolkodtató.

De eeről is ír.

Nekem tetszett a könyv.

Bár nem értem,hogy bizonyos növényeket miért tilt miközben ki tudja mióta eszik a helyiek-burgonya,kukorica,rízs,paradicsom, stb.. ugyebár akutatási eredmények..

Meg miért ne leheten tejet meg tej terméket fogyasztani hiszen csak a Kaukázusról hallani meg a helyiek egészségéről és koráról.

Minden esetre nagyon elgondolkodtató.

A természeti népek tejet és származékai meg kenyeret tuti nem fogyasztanak.

Bár én gyanítom eleve kevesebbet eszenik, mint a fejlett,civilizált társadalmak népei.

Csak részben próbálkozom vele.

Modjuk az észrevettem, hogya "sok" kenyér nem tesz túl jót a ....szóval az emésztés végterméke....értd.

2012. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!