Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki sok levest eszik, és sok...

Aki sok levest eszik, és sok folyadékot fogyaszt, és kevés fehérjét fogyaszt, annak a széklete hígabb, vagyis az állaga lazább?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sokszor hetekig csak levesen (és néha főzeléken) élek. Mindig sok folyadékot iszom.

Nem híg egyáltalán, normális. Inkább csak ritkábban megyek és kevesebbet.Vagy néha ha sok levest eszem (ha sok a folyadék a hasamban jobban kell "nagywc-znem") akkor naponta 2-4 alkalommal is megyek, de mindig keveset... de sosem hígabb. Néha kicsit lazább az állaga, de általában normális.


Miért kérdezed?

2012. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég sok levest eszek,és észrevettem, hogy már jó ideje a székelés olyan könnyen megy, semmi erőlködés, semmi, nem hasmenéses a székletem, csak lazább, nem kemény.
2012. febr. 20. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, olyankor nekem is könnyebben megy, szerintem ez természetes. De nem mondhatnám azért, hogy sokkal másabb az állaga.
2012. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan értelemben más, hogy nem kemény, és nem kell erőlködni.
2012. febr. 20. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen.

:D

2012. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen témájú kérdéseket soha ne itt tegyetek fel. Olvastam már olyan hozzászólásokat is orvosi témában ezen az oldalon, a kérdező belehalt volna, ha nem helyesbít neki valaki időben. Egy kis kutakodással simán megtalálható a neten a válasz az ilyen jellegű kérdésekre. Igaz, több infóból kell esetleg összerakni azt magadban, de közben rengeteget tanulsz a témában.
2012. febr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Polgár Lívia válasza:
86%

Igaza van az előttem szólónak. Előbb olvasgassatok a neten.

Természetesen több folyadék jótékonyan hat az emésztésre. Viszont, ami igazán lazít a dolgokon, az a magas ROST tartalmú étel. Zöldség, gyümölcs...

2012. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lbpref ***** válasza:
100%

Így van, ahogy előző írta. Sok rost és egyben sok folyadék. A laza széklet a normális, a kemény az nem igazán.

Magyarán: akkor jó, ha kupac, akkor nem jó, ha kukac. :)

2012. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha ettől függene, a csecsemőnek is állandóan hasmenése lenne.
2012. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lbpref ***** válasza:
A laza széklet nem egyenlő a hasmenéssel.
2012. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!