Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte mindig kemény a székletem? Ha eszek valami zsíros ételt akkor valamennyire normális, de ha nem eszek olyant, vagy főleg csokit találok enni akkor végem van.

Figyelt kérdés
És néha érzem hogy a fenekemen belül, kb a végbélnél belenyilall jó erősen. Szerintetek mi a probléma?
2012. márc. 8. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

keveset mozogsz?

mennyi folyadékot viszel be?

2012. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
iszok eleget, meg mozgok is.
2012. márc. 8. 23:59
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor doki
2012. márc. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
voltam nála, megnézett azt mondta h nincs semmi baj, pedig szerintem van, nem hiába nyílaldosík bele. tudod itt nem törődnek az orvosok nagyon...
2012. márc. 9. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen emésztőrendszeri problémákra az Oxytarm nevű étrendkiegészítőt ajánlották, és be is vált nálam. Elméletileg azt írja a tájékoztatója, hogy általában három hónapig ajánlott kúra szerűen szedni, de én mondjuk tovább szedtem, mert nekem "minden" tökéletesen működött vele. Szerencsére mostanság nincsen rá szükségem, de ha lenne, akkor megint elkezdeném, mert tényleg használt.
2012. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rendszeres, azonos megterheléssel járó mozgást ajánlok. Azonkívül étrendváltoztatást: sok magas rosttartalmú étel (korpás, tönkölyös péksütik, gyümölcs, zöldség, akár párolva is), esténként egy kispohár natúr joghurtba 1 evőkanál zabpehely és 1 evőkanál lenmag pehely vagy egész lenmag elkeverve. A végbél fájdalmadnak az lehet az oka, hogy a tömörülő székletmennyiség nyomja. Ha a székletproblémád rendeződik, ez a panasz is megszűnik.
2012. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 9. 12:24
 8/12 Ditta323 ***** válasza:
Én is vagyok így sajna, de sokszor a folyadék, zsírosabb étel sem segít. Mostanában mikor felkelek iszok egy jó adag édes tejes kávét elszívok vele 1 cigit és iszok rá akkor semmi probléma. Próbáld ki ezt is ha úgy vagy vele, ha nem dohányzol az sem probléma akkor azt a részt kihagyod :)
2012. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem cigizek, de tejeskávét milyent iszol? a kávéba töltesz tejet, vagy arra a Nesquik tejeskávéra gondolsz?
2012. márc. 13. 16:25
 10/12 Ditta323 ***** válasza:
Bögrébe öntök egy kis főzött kávét és csurig öntöm tejjel. Ezt gyorsan benyakalom azt iszok hozzá egy pár korty vizet.
2012. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!