Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleolit táplálkozásban...

A paleolit táplálkozásban miért tilos a kukorica és a hüvelyesek fogyasztása? Azokkal miért nem találkozhatott az ősember?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Ennek semmi köze az ősemberhez. (Kérdezz meg egy régészt, meg fogsz lepődni. 2 dolgot fog mondani, egyrészt azt, hogy a paleolit kori táplálkozásról kevés lehet áll rendelkezésre, másrészt meg azt, hogy az ősember is evett gabonát, csak nem termesztette, hanem ott ette, ahol találta, és akkor, amikor találta.)


Egyébként azért nem lehet enni, mert mindkettő szénhidrát, a paleolit meg durva (és értelmetlen) szénhidrátmegvonáson alapul.


Nem mellesleg a hüvelyesek nagyon egészségesek (meg még sok más tiltott étel is, pl. a krumpli és a teljes kiőrl. gabonából készült ételek is, illetőleg a tejtermékek is, kizárólag a tejfogyasztásról oszlanak meg a vélemények).

Szemben a túlzott zsírfogyasztással, ami szív- és érrendszeri megbetegedéseket, magas vérnyomást stb. okozhat, a túlzott húsfogyasztás pedig anyagcserezavarhoz és vesebetegséghez vezethet. Én inkább hiszek a kardiológusoknak, mint egy bölcsészből előlépett táplálkozási szakértőnek. Neked is ezt javaslom.

2012. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
A kukorica durván hizlal. A hüvelyesek ehetők, a bab kifejezetten jó diétás kaja. A búza származékok engem jobban hizlalnak, akár kenyér, akár tészta formájában tömöm magamba, ezért minimális rozskenyeret eszem. Húsokat és szalonnát is eszem, és kilószámra almát. Nem igazán sózok meg semmit, így havi két-három kilót tudok fogyni, illetve tartom a súlyomat.
2012. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Kis pontosítás: a paleolit táplálkozást nem Szendi találta ki, hanem egy gasztroenterológus.
2012. ápr. 1. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A kukoricának meg magas a glikémiás indexe.


De a paleo nem azért paleo, mert azt esszük, amit az ősember, hanem mert a paleolit kori étrendhez hasonlít a legjobban ez a fajta táplálkozás. De nem az alapján tiltottak vagy ajánlottak bizonyos ételek, hogy találkozhatott-e velük az ősember, hanem vizsgálati eredményeken alapul az ajánlás. Szóval nem a paleolit kori táplálkozási szokásokat modellezzük, hanem próbálunk úgy étkezni, hogy az minél kevésbé legyen káros az emberi szervezet számára.

2012. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz!:)
2012. ápr. 3. 18:02
 6/10 anonim válasza:
100%

Kedves 1/5-ös válaszadó!

A hüvelyesek azért nem ajánlottak,mert növelik a bél áteresztőképességét,aminek következtében a vitaminok,és rengeteg nélkülözhetetlen tápanyag nem szívódik fel!Második dolog a gluténtartalmuk a gabonáknak és a szénhidrátartalmuk,ami hirtelen nagy mennyiségű inzulintermeléssel jár,aminek következtében hirtelen megemelkedik a vércukorszint,majd hirtelen lecsökken.Ennek következménye:éhségérzet,farkasétvágy,a hasnyálmirigy kimerül,inzulinrezisztencia és elhízás!!!!!

Még valami,ez a táplálkozás csak a finomított szénhidrátokat tiltja,a gabonákat,a hüvelyeseket,a finomított hidrogénezett növényi olajokat,a burgonyát,tejet,tejtermékeket.

Ha gyümölcsöket eszel,abban éppen annyi szénhidrát van, amennyi a szervezetednek szüksége van,és ráadásul "élő",természetes formában!

2012. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
A legutolsó hozzászólóval értek egyet. A lektinek okozzák a problémát. Valóban nem Szendi találta ki a paleolitot, de terjeszti Magyarországon. Aki nem hiszi, hogy működik, próbálja ki. Az olyan érvekre, hogy ő nem táplálkozási szakértő, azt mondanám, hogy az kell nézni amit mond, nem a foglalkozását. Amit mond, az meg helytálló. Miért van cukorbetegség, rák- és depressziójárvány, mikor ezek a 19. sz. előtt jórészt ismeretlenek voltak? A szénhidrát és tejfogyasztás rohamos növekedésével, valamint a mozgás, napfény és omega-3 hiány miatt. Én már egy éve paleolitos vagyok, 28 kg-ot fogytam, semmiféle egészségügyi problémám nem jelentkezett. Azelőtt pszichiátrián kezeltek, tanulni, dolgozni képtelen voltam, azóta leérettségiztem, van nyelvvizsgám is, úgyhogy nem igaz, hogy nincs kipróbálva a gyakorlatba.
2012. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 quetzalcoatl válasza:
100%

A babot és a borsót ugyanúgy ettem a "paleó" étrendemben.

Így is fogytam, elmúlt az ekcémám, elmúltak a vércukor-ingadozások, energikusabb lettem. Az ára miatt hagytam abba ezt az étrendet, élettani hatásai rám rendkívül jók voltak. Most nyár elejétől kezdem újra, fél évig olcsóbban megúszom. A kukorica ugyanúgy gabona mint a búza és a rozs.

Az ősember valószínűleg nem találkozott a kukoricával, mert csak közép-amerikában volt őshonos, ahova max (néhány) tízezer éve kerültek az első emberek. De a kukorica fogyasztásukat valószínűleg nekik is ellensúlyozta a természeti életmód, a mozgás,a rengeteg gyümölcs, hal stb. Nem hiszem h abból állt volna a napi kajájuk 70%-a, mint itt a szegényebb rétegere érvényesen búzűból és krumpliból.

2012. máj. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 quetzalcoatl válasza:
100%
Jó példa a kukoricás témára visszatérve a mexikói étrend. Nekik nép étel a Taco, vagy Tortilla nevű kaja. Egy tésztába burkolt hatalmas adag gyümöcs, zöldség, hús. szerintem a tészta aránya max 5-10%. Itthon meg mindenki kenyeret tol a nokedlis pörkölthöz is. Kenyeret reggelizik, vagy gabonapelyhet. :D
2012. máj. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tésztákban a minimális mennyiségű glutén is képes igen súlyos zavarokat okozni, ezért nem az arányokon van a hangsúly, hanem inkább a zéró tolerancia elve követendő. Ez akkor is így van, ha a mai aránytologató dietetikusi szemlélet ezt közvetíti felénk.
2012. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!