Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen napi két liter...

Egészségtelen napi két liter tej fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 15 éves fiu vagyok, és féléve gondok lettek a térdeimmel, abba kellett hagynom a kosárlabdázást is, voltam orvosnál, megröntgeneztek, aztmondták hogy elég érdekes helyen fáj, valószínüleg a növéstől és a terheléstől van, ha egy hónapig nem csinálok semmit,akkor elmúlik. Ez mellet felírtak 10 napos terápiára, ahol laserrel és ultrahangal kezeltek, nem észleltem változást.

Már 4 hónapja nem kosarazok, nem eröltetem.. És nem javult semmit.. A hetekben találkoztam egy tekés emberrel, aki mellesleg magyar válogatott, régen neki is ilyen gondjai voltak, sokmindennel próbálkozott, de nem segített rajta semmi.. Azt mondta hogy az segített a problémán hogy naponta 2 liter tejet megivott, hogy erősítse az izületeit. És sikerült is neki, mai napig ilyen gondjai nincsenek.

Ha már nekem se maradt más választásom, és az orvosok se segítenek, tehát én is elkezdek naponta 2 liter tejet inni.

De azt hallottam hogy napi fél liter ajánlott, ha többet iszok akkor az egészségtelen? Mik lehetnek a következményei?



2012. ápr. 15. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Bár a média nyomja a hülyeséget, de a tej nem erősíti sem a csontokat, sem az izületeket. Ha hiányod van azt pótolja. Tehát, még érthetőbben: ha nincs elég tápanyagforrás a szervezetedben, akkor azt tejből is megszerezheted. Deha már telítve vagy tápanyaggal, akkor az nem fog se csontba, se máshova beépülni csak azért, mert tejet ittál. Izületre egyébként a tej nem kimondottan hat, arra inkább hialuronsav, msn stb készítményt szoktak szedni.

2 lityi tej esetén leginkább a tejcukor a gond, nagy tömegben nem kedveli az emésztőrendszer, pláne, ha érzékeny is vagy rá. Alapvetően ez a mennyiség komoly kárt nem okoz, főleg rövidebb távú fogyasztásnál, mindemelett az a csomó szemét amit amúgy megeszün szintén egészségtelen, tehát fölösleges ilyen miatt aggódni.

2012. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
volt egy osztálytársam, aki 2 liter( vagy több) tejet volt naponta. tiszta gyökér volt, de nem tudom hogy attól-e
2012. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
*ivott
2012. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

A tejben sok a kalcium is. Ezért ajánlják az orvosok az időseknek,mert nem alakul ki náluk csontritkulás. Az izületeidnek nem biztos,hogy használ,de a csontjaidnak igen. Nyugodtan ihatsz 2 litert is naponta.

Akkor is,ha ma divat a tejivás ellen beszélni.

2012. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
mozgás szegény életmód mellett nem ajánlom, mert nagyon zsíros
2012. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Semmi bajod nem lesz tőle, sőt...

Igen, manapság tényleg divat mindenféle hülyeséget összehordani.

A vegetáriánusok a hús ellen beszélnek, a paleo-étrend hívei a mezőgazdaságot szidják, a tejérzékenyek a tejet.

Én a csirkére vagyok allergiás, mégse intek óvva mindenkit a csirkétől :)


Ha nincsenek túlérzékenységi reakcióid, nyugodtan igyál, amennyit jólesik (és szigorúan csak annyit!).

2012. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem felnőtt szervezetre tervezték, abban az esetben ha nem vagy írástudó borjú akkor ne igyál tejet.
2012. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Boltitól tuti nem leszel jobban. Házi az igazi! Amúgy szerintem ez a kinek mennyi tejre van szüksége dolog is nagyban függ a testtömegindexedtől és az étrendjétől. Ha Neked a haverodéhoz képest a testtömegindexed csak feleannyi, elég 1 liter is.
2012. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó válaszoló, a testömegröl annyit hogy 80 kg vagyok, ami szerintem 193 cm-hez pont jó.. És a "tejivó ismerősöm"-nek is kb ennyi a testtömege, ugyan a magassága jóval kisebb.

2012. ápr. 15. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

ha iszol, házi legyen lehetőleg, hatudni akarod mi van a boltiban, olvasd el a cikket;)

2012. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!