Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy már egy szelet kenyértől/szendvicstől 1-1,5kg-ot magamra szedek?

Figyelt kérdés
Másfél éve szültem. A terhességem alatt teljesen felborult a hormonháztartásom, így 30kg-ot híztam. Abból 27kg-ot már sikerült leadnom, viszont szeretném azt a maradék 3kilót leadni. Az a helyzet áll fenn, hogy ha megeszek egy szelet kenyeret (ha az fehér kenyér, ha teljes kiőrlésű, ha kovászmentes egyre megy), fél órán belül érzem, hogy lerakódik és amellett, hogy az ételnek nyilván van súlya, a mérleg 1-1,5 kilóval többet mutat. Ami nem lenne önmagában baj, ha nem érezném azt, hogy itt valami nem stimmel. Esetleg előfordulhat, hogy valamit nem tud lebontani a szervezetem, vagy a lebontáshoz valamiből keveset termel? Hová fordulhatnék ezzel szakemberhez, esetleg tud-e valaki ajánlani egy jó orvost? Szerintem mindenképpen át kéne esnem egy laborvizsgálaton és mindenképp meghallgatnám egy szakember véleményét. Esetleg járt már valaki hasonló cipőben?

2012. máj. 22. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
az ember súlya a nap folyamán ingadozik, én este pl 1-2 kg-al több vagyok mindig, mint reggel :)
2012. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mi lehet az oka annak, hogy már egy szelet kenyértől/szendvicstől 1-1,5kg-ot magamra szedek?"


Szerintem te sosem iszol. Mert annak a súlyát nem számolod bele a napi adagba. Igen, 1 liter víz (folyadék) -> 1kg...

2012. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

A konkrét kérdésre válaszolva: ennyire hülye nem lehetsz...


Ugye csak viccből írtad ki? Az előző jól mondja. Megszel egy szelet kenyeret és iszol 3 pohár vizet és erre azt mondod: Úristen 1 kilót híztam 1 szelet kenyértől...

2012. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy a folyadéknak is van súlya. Az 1-1,5kg folyadékbevitel nélkül értendő. Nem a nap végén hüledezem. Illetve mint írtam, azzal, hogy a mérleg mit mutat voltaképp nem is lenne baj, ha közvetlenül étkezés után nem érzékelném, hogy pánikszerűen raktároz a szervezet.

Nem koplalok, egészségesen étkezem, sportolok. Az utolsó hozzászóló megjegyzéséhez csak annyit szólnék hozzá, hogy gratulálok a kifinomult és intelligens megnyilvánulásához!

2012. máj. 22. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Köszönöm.


Viszont, ha már a kérdés kiírásánál rendesen leírnád a dolgokat, nem kapnál értelmetlen vagy haszontalan válaszokat. Mert amiket most írtál, arról nem szól a fáma...

Tudod: hülye kérdésre-hülye válasz...

2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Azért a fizikát ne írjuk át! Egy 10 dkg-os szelet kenyértől nem lehet másfél kilót hízni! Vagy a mérleg rossz, vagy tényleg nem számolsz még bele valamit. De 1 laborlelet segítene biztosan, hogy miként változtass az étrendeden.
2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bárcsak a mérleg lenne rossz... :) Viszont még mindig kíváncsi lennék egy érdemleges válaszra.
2012. máj. 22. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt írod,hogy a szülés után felborult a hormonháztartásod. Ez önmagában megmagyarázza a folyamatokat.

Kivizsgáláson ez ügyben voltál már? Nem akkor háziorvos kérsz beutalót endokrinológushoz elvégeznek egy csomó labor vizsgálatot. kérj belgyógyászati kivizsgálást is. De egyébként meg az a 3 kg plusz igazán elfér rajtad. Soha sem nyeri vissza egy nő a szülés előtti súlyát. Annál 2-3 kg-val mindig öregebb lesz ahogy múlnak az évek. öregszünk lassul az anyagcserénk.


kérdéseim még: Szoptattál, Azalatt fogyóztál?

Ha szükségét érzed dietetikus vagyok.

2012. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Terhesség alatt borult fel, mindent magára halmozott a szervezet és a baba meg nagyon kicsi volt, emiatt jóval a kiírt időpont előtt be akarták indítani a szülést, mert noha lett volna miből de a pici nem gyarapodott. Kivizsgáláson nem voltam még, de most már tudom, hogy hová kell ezzel fordulnom. Gyermekemet csak 2 hétig etettem, utána a fejemre is állhattam speciális alkholomentes sör, homeopátiás pirulák, gyakori mellre tétel, fejés, semmi sem segített. 1,5 hónap után letettem az egészről.

Én hiszem azt, hogy a terhesség/szülés alatti súly visszanyerhető. Édesanyám még kevesebbet is nyom, mint szülés előtt, úgy, hogy két gyermeknek adott életet.

2012. máj. 25. 10:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen azalatt a "hosszú" két hét alatt nem diétáztam/fogyóztam.
2012. máj. 25. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!