Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rendkivül sovány vagyok,...

Rendkivül sovány vagyok, anyáron hizni szeretnék. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyárom eléggé nehéz hízni!legalábbis nekem nehezen menne!én télen könnyebben hízok mert ugye nem mozgok annyit!!szerintem ne nyáron bróbálkozz ezzel.de ez szerintem alkat kérdés.
2009. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesség helyett hús


Oda kell figyelnünk arra, milyen terméket vásárolunk és fogyasztunk, miből készítjük el ételeinket. A gazdagabb energiatartalmú tejet és tejtermékeket (1,5-ös zsírtartalmú helyett 2,8-as, 20%-os tejföl, tejszín, kalóriadúsabb sajtok) válasszuk. Mindenféle magasabb energiatartalmú hús (mint például a sertés- és marhahús bizonyos részei), húskészítmény ehető. A gabonafélék közül inkább teljes kiőrlésű kenyeret fogyasszunk, még jobb, ha bármilyen olajos magvas vagy sajtos fajtát (napraforgómagos kenyér, sajtos baguette) veszünk. Fontos, hogy ugyan a cukor energia, mégse abból vigyünk be pluszkalóriákat, és az édesség soha ne helyettesítse a főétkezést, sokkal inkább kövesse azt.



Ne sajnáld a kalóriát!


A jó konyhatechnológia azt jelenti, hogy olyan elkészítési eljárásokat alkalmazunk, melyek pluszenergiával látják el az ételt. Az alábbi módszereknek köszönhetően jóval több kalóriát vihetsz be a szervezetedbe ugyanannyi táplálék elfogyasztásával. A dietetikusok azt javasolják, ha nem tudsz nagyobb mennyiséget megenni, akkor dúsítsd az ételeket (például a rántottára szórj reszelt sajtot). Így nem kell óriási adagokat készítened, mert a dúsítás által a fogásokban több lesz az energia. Főként a habarás ad lehetőséget arra, hogy többletenergiát vigyünk be. A liszt mellett tejet, tejfölt, tejszínt, tojássárgáját használjunk. Gyümölcs- és krémleveseket ne vízzel, hanem tejszínnel vagy tejföllel habarjunk be, így kalóriadúsabbak lesznek (a habarás egyik speciális formája a legírozás, aminek során a tojássárgáját tejszínnel vagy tejföllel összekeverjük). A manírozást akkor alkalmazhatjuk, ha a főzelék vagy a mártás nem elég sűrű. Vajat vagy margarint kockákra vágunk, beleforgatjuk lisztbe, és hozzátesszük az ételhez. Montírozáskor pedig a kész ételhez (pl. mártások) pluszzsiradékot adunk (vaj, margarin).


Heti fél kiló


Ha hízni akarunk, az ideális az, ha heti fél kiló súlygyarapodásra törekszünk. Ezt akkor érhetjük el, ha a napi normális kalóriafogyasztásunkat körülbelül 500 kcal-val növeljük. Dietetikus segítségével kiszámolható, hogy egyénileg kinek mennyi a napi szükséges kalóriamennyisége. A példa kedvéért lássuk az én adataimat: a magasságom (170 cm) és a korom alapján (26 év) a normál testsúlyom 53 és 67 kilogramm közötti, vagyis az ideális súlyt megállapíthatjuk 58 kilóban. A napi energiabevitelt úgy kell kiszámolni, hogy az ideális súlyodat beszorzod 30-35 kcal-val. Vagyis én naponta körülbelül 1900 kcal-át fogyaszthatok el. Könnyen azt hihetnénk, hogy ha hízni szeretnénk, nincs szükségünk mozgásra, hiszen általában akkor tornászunk, ha ledobni akarjuk kilóinkat. Ha viszont egy hízókúra alatt valaki egyáltalán nem mozog, a bevitt pluszenergia és -zsír hamar a pocakján fog megjelenni ahelyett, hogy izomként épülne be. A mozgás amúgy is jó közérzetet és persze jobb étvágyat biztosít!

2009. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok!

Ehhez még tartozik ez is:


Az egészségestáplálkozás 10 alapelve


1. Együnk minél változatosabban.

2. Használj növényi eredetű zsiradékot (olaj, margarin).

3. Figyelj a só- fogyasztásra. č Édességet, még ha hízni akarunk is, csak a főétkezés után együnk.

4. Mindennap fogyasszunk fél liter tejet vagy ennek megfelelő értékű tejterméket.

5. Mindennap együnk friss zöldséget, gyümölcsöt.

6. A megfelelő mennyiségű rost beviteléhez válasszunk teljes kiőrlésű gabonafélékből készült pékárut.

7. Próbáljunk meg naponta legalább ötször

8. étkezni.

9. Szomjunkat vízzel csillapítsuk.

10. A helyes táplálkozás nem jelent tilalmat semmire nézve.

2009. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy gyógyszer. A neve Görögszéna:) én is ezt veszem meg mert étvágygerjesztő:):)

sok sikert!

2009. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,mindenképpen megfogadom a tanácsokat!
2009. júl. 17. 07:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyél úgy mint a gyerekek. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.

Bőséges reggeli (ajánlanám az angol reggelit: szalonna vagy sonka, tojás, paradicsomos bab, vajas pirítós, dzsem) Én imádom, csak nekem fogyni kellene 30 kg-ot. :))

Tízóraira gyümölcsös joghurt, kalóriadús gyümölcs: pl. banán, sárgabarack, keksz, 1 szelet kalács, pár szem fornetti, kakaó, karamellás tej stb.

Bőséges , tartalmas ebéd, desszert kötelező!!

Uzsira szendvics felvágottal, sonkával, vajas kenyérrel, kis sajt, paprika, paradicsom. Mézes tea, akár hidegen is, ha hőség van.


Kalóriadús, de nem nehezen emészthető vacsi.

Ebéd után szieszta, nem leugrálni a kaját, vacsi után mars az ágyba.

Amikor jól esik nasi: aprósüti, datolya, füge, mogyoró (nem sós) 1-2 kocka csoki, fagyi, jégkrém, gyümis túrókrém.


Mivel én 95 kg vagyok (és nem zabálok zsíros kaját, csülköt, töltöttkáposztát, rántással készült főzelékeket, nem eszek tepsi számra süteményt, nem iszok cukros üdítőitalokat, sőt 3 éve édesítőt használok) nekem bátran hihetsz. Sajnos. :)))

2009. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Béres csepp c-vitaminnal (500mg-os)! Ettől eszel majd éjjel nappal!!! :D
2009. júl. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sok igazság van abban amit a fentiek leírtak.SPORT!Ez az ami igazán segíteni fog.Ha sportolsz a szervezeted tudni fogja mit raktározzon el.

Ha hízni akarsz, inkább izmot szedjél fel(természetes úton, természetes tápanyagokból)!

2009. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!