Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kedves Mindenki! Kérdezném, h...

Kedves Mindenki! Kérdezném, h miért lehet a legtöbb étkezés után hányingerem? Rossz közérzetem? Nem v. ok terhes, viszont hasonló közérzetem van étkezések után.

Figyelt kérdés
Igyekszem helyesen táplálkozni. Szokott savam is lenni /még a víztől is/. Reflux okozhatja? /azt sejtem, h van ilyenem, de a hányingert furcsállom.

2012. szept. 14. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én refluxos vagyok és bizony gyógyszer nélkül fél éjszakákat végighánytam, szóval lehet a sav miatt hányingered. De akár még az epéd is le lehet terhelődve és az miatt is lehet hányingered. Vagy túletted magad, attól is.

Nem ártana egy kivizsgáltatás.

2012. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt több minden is okozhatja. Az első válaszolónak is igazat adok. Én is hasonló cipőben járok,csak voltam kivizsgáláson. Először azt hitték,h az epém miatt van evések után hányingerem,mert nekem meg van csavarodva az epém,de végül rájöttek,h ennek ellenére normálisan ürül. Most a dokim szerint nincs elég emésztő enzimem vagy a baktérium flóra ami nem megfelelő a gyomromban. Még folyamatban van a kivizsgálásom. Lehet,h neked is az emésztéseddel van valami probléma,de lehet reflux is vagy epe probléma, vagy számtalan más oka is. Menj dokihoz,a diagnózis felállításához biztosan szükség lesz pár vizsgálatra.
2012. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó! A reflux lehet a kevés savtól is. Ezért mindenképpen kell, hogy orvoshoz fordulj, mielőtt egy rossz diétával épp az ellenkező eredményt érnéd el, mint amit szeretnél.
2013. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azóta túl vagyok egy kivizsgálás sorozaton. Reflux, és két pici seb,helikobakter nélkül.

Esomeprazol,Motilium,Gacisco és savas élelmiszerek nélküli diéta (csokit sem lehet enni).

A gyomortükrözés nem volt olyan kellemetlen.

Még nem tökéletes,de már jobb.

2013. dec. 9. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök kedves kérdező, hogy kiderült, hogy mi a probléma. Az annyira nem jó, hogy ilyen problémád van, de legalább most már tudják kezelni.

Jobbulást kívánok!

2013. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!