Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért képlékeny mindig a...

Miért képlékeny mindig a székletem és soha nem kemény?

Figyelt kérdés

A székletem soha nem szokott kemény lenni. Nem is tudom hogy jellemezzem az állagát. Egészen hasmenéses is szokott lenni, folyós, de az ritkább, inkább csak akkor ha sok babot vagy káposztát vagy hagymát eszek. Inkább valahol a folyós és a keméyn között félúton van, elég képlékeny.


Ez mitől lehet? És kellene valamit tennem, vagy ez még normális?



2012. okt. 11. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehát általában formált (tehát van egy felvett formája, nem pedig szétterülő, folyós)? Mert akkor nincs vele semmi baj. Az nem jó, ha kemény, az azt jelezné, hogy nem eszel elég rostot.
2012. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát legtöbbször formált, de csak épphogy. És elég sűrűn van hogy inkább terülős.
2012. okt. 11. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy laza a székleted. A széklet állaga (konzisztenciája) függ a bevitt tápláléktól. Ha túl sok rostosat eszel, sok folyadékot fogyasztasz, akkor ilyen lesz a székleted. A sok cukros étel is meglazítja, de akár a sok tejes dolog is.

Ezen nincs miért aggódnod! Az is lehet, hogy gyorsabb az emésztésed, bélperisztaltikád, így nincs elég ideje visszaszívódni a folyadéknak a székletedből.

2012. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszi akkor megnyugodtam, csak régen nem volt ilyen, de már sok éve ilyen.
2012. okt. 11. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!