Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha van itt dietetikus, segítse...

Ha van itt dietetikus, segítsen nekem!?

Figyelt kérdés

azt hallottam, hogy bizonyos zöldségek (káposzta, cukkini, fejessaláta, fok/vöröshagyma, paradicsom, retek, uborka..)

és gyümölcsök (alma, eper, görög/sárgadinnye, grépfrút, barack, cseresznye, szőlő, narancs, ribizli...)negatív kalóriatartalmú, vagyis több energiát égetünk el az emésztésükkel, mint amennyit tartalmaznak. Igaz ez? Ha így van, ez azt jelenti, hogy ha egy picivel többet eszem a megszokottnál, viszont nagyon sokat fogyasztok ezekből az élelmiszerekből, akkor megtarthatom a súlyomat? Leírnád, hogy mégis mennyit tartalmaznak, és mennyit égetünk el a megemésztésükkel? köszönöm a segítséget (előre is:D)


2009. aug. 6. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, bár sajnos ez a hülyeség is terjed mint a futótűz, már a tv-ben egy "szakértőtől" is halottam...


A szervezetünk viszont nem hülye. A táplálkozás fő célja, hogy energiát nyerjünk, nemhogy veszítsünk. Első lépésben persze energiabefektetés kell, hiszen pl az enzimeket, bélnedveket meg kell szintetizálni, de aztán ez megtérül. Mint ahogy te is dolgozol, előtte pénzt fektetsze be kocsira, benzinre stb. de a hónap végén a a fizetésnél az jósesetben bőven megtérül.

2009. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hallottam én is ezekről az ételekről (élelmiszerekről),sőt a diétáról is.

Megmondom őszintén ez egy nagyon vitatott kérdés, és bár rendkívűl jól hangzik és értelmes észérvekkel alátámasztott állításnak tűník, de sajnos nem igaz.

Az tény, hogy az általad felsorolt zöldségek és gyümölcsök elősegítik a testsúlycsökkenést, alacsony kalória-, magas víz- és rost- tartalmuknál fogva.

Szép is lenne ha valaki eszegetne ezt azt amazt, azután pedig a negatív kalória tartalmú ételekkel simán elégetné azt amit elötte elfogyasztott!!

Gondold csak végig vannak néhány akik jóformán szinte csak zöldség és gyümölcsöt esznek (pl:. vegánok, nyerskoszton élők) és még élnek. Mivel ők leginkább az általad említett élelmiszereket eszik " az állítólagos negatív kalória tartalmúakat" , akkor már rég mindegyikőjüknek alultápláltan az intenzív osztályon kellene hogy feküdjenek infuzióval.

Fontos megjegyezni ha valaki egyoldalúan táplálkozik akkor mindenképp hiánytünetek lépnek fel előbb vagy utóbb!Ezért törekedjünk mindig a kiegyensúlyozott, változatos étrendre. Természetesen sok-sok zöldséggel, és valamivel kevesebb gyümölccsel!!

Amúgy a kalória (kcal) szó azt jelöli, hogy a különböző tápanyagok elfogyasztásakor, a szervezetben történő égésükkor mennyi energia keletkezik. Bizonyos anyagok tovább szolgáltatnak energiát /amelyek nagyobb energia-kalória tartalmúak/.

A napi ajánlott kalória mennyiség kortól, nemtől, fizikai aktivitástól függ!!

Néhány gyümölcs - zöldség kcal tartalma 100g-ra vonatkoztatva:

brokkoli 24kcal, fejes saláta 17 kcal, cukkini 32 kcal, uborka 12kcal, retek 15 kcal, alma 30 kcal, eper 49 kcal, grapefruit 35 kcal, narancs 40 kcal, cseresznye 60 kcal, görögdinnye 29 kcal

Remélem segítettem, :)

Ha bármilyen további kérdésed lenne állok rendelkezésedre,

de ha fogyni szeretnél akkor inkább egy személyes konzultációt javasolnék Neked, mert nagyon sok téves információ kering a net-en, amelyek nem mindig kerülnek tisztázásra.

2009. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!nem, nem szeretnék fogyni, csak megtartani a súlyomat, csak az a baj, hogy nagyon szeretem az olajos magvakat, és azokról is azt hallottam, hogy negatív kalóriatartalmúak, aminek nagyon megörültem.és 0-nak lehet őket számolni? vagy mindenképpen jelent valamennyi kalóriatöbbletet?
2009. aug. 9. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol olvastad, hallottad ezt, de ki kell, hogy ábrándítsalak. Sajnos rengeteg téves információ kering interneten, magazinokban, amelyek a laikus olvasót könnyen félrevezetik, de nem szabad bedőlni ezeknek. Negatív kalória tartalmú élelmiszerek ugyanis nincsenek!

A hír alapja az lehetett, hogy a zöldségek és gyümölcsök általában alacsony kalória-, magas rost-, víz-és vitamin tartalmúak, amelyek fogyókúrázóknak különösen ajánlottak, hiszen nagy a telítőértékük és az emésztést is segítik, persze változatos étrend mellett.

A kalória egyébként azt jelöli, hogy egy-egy elfogyasztott étel elégetése során mennyi energia szabadul fel.


A kért termékek kcal tartalma/100g:


Zöldségek: Cukkini 32 kcal, fejes saláta 17 kcal, fokhagyma 137 kcal, vöröshagyma 40 kcal, paradicsom 23 kcal, retek15 kcal, uborka12 kcal.


Gyümölcsök: alma, 31 kcal, eper 49 kcal, görögdinnye 29 kcal, sárgadinnye 39 kcal, grapefruit 36 kcal, kajszibarack 48 kcal, őszibarack 41 kcal, cseresznye 63 kcal, szőlő 78 kcal, narancs 41 kcal, ribizli 34 kcal.

2009. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon talál tápanyagtáblázatot:

[link] com/tools/tt+t%C3%A1panyagt%C3%A1bl%C3%A1zat&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu



Teljesen egyéni, h ki mennyi energiát éget el…(Mennyit mozog stb.) Természetesen az Ön által említett ételek nagyon egészségesek, de energiát adnak!(Kevesebbet vagy több energiát ad a testnek azt legjobban befolyásolja, h hogyan készítjük el)

Ön arra gondolhatott, h a zöldségek és gyümölcsök nagy része elősegíti a zsír lebontását a szervezetben. Ez igaz is!



Természetesen, ha beilleszti a reggelibe és a vacsorába:

fejessaláta, fok/vöröshagyma, paradicsom, retek, uborka-át az nagyon egészséges, de igazából, ez eleve így lenne természetesen.



Naponta többször kell gyümölcsöt is fogyasztani! Fontos megemlítenem, h ez mindig üres gyomorba kerüljön és más ételt ne egyen hozzá. (pl.: tízóraira)



A testtömeg megtartásának a titka a mértékletes táplálkozás és a legalább heti háromszori testmozgás.

2009. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olajos magvak rendkívül magas kalória tartalmúak zsírtartalmuk miatt, ezért keveset ajánlott belőlük enni ( naponta egy kis marék megengedett),

viszont a jó hír az, hogy jó minőségű esszenciális zsírsavakat tartalmaznak (védve az érrendszert és vérnyomást) és jelentős részük antioxidánsban gazdag (véd a szabad gyököktől) , illetve vitamin és ásványi anyag tartalmuk is elég magas (pl.: szezámmagnak magas a kálcium- és a diónak pedig a Mg- és kálium- tartalma!

Tehát mindenképp jelent kalória többletet, de ne aggódj mert napi fél maréknyi mogyorótól vagy napraforgómagtól biztosan nem fogsz elhízni ;)

2009. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!