Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történne ha túl sok vitamin...

Mi történne ha túl sok vitamint vinnék be a szervezetembe? Pl haas multivitaminos pezsgőtablettára az van írva hogy naponta egynél többet ne igyál. Ha megiszok 10-et mi történik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 02:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
2012. okt. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudnodd kell, hogy ezekbol a keszitmenyekbol az eloirt adagolas segiti a szervezetedet, de mar tuladagolas eseten mergezo, artalmas lesz, s nem tudni, hogy a szervezeted hogyan reagal erre es ezert nem kellene probalkoznod, ez nem jatek!
2012. okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vitaminokat két típusra oszthatjuk: vízben és zsírban oldódókra.

Az elsőből annyi veszel be amennyit akarsz, a fölösleget kipisiled. A második viszont elraktározódik, mérgezést okoz.

2012. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az előttem szóló mindent leírt. A vitaminokkal is ugyanúgy vigyázni kell mint minden egyéb étrend kiegészítővel.
2012. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a pezsgőtablettákban macskaadag vitamin van és egyáltalán nem mindegy, hogy ki issza. Egy 100 kg-os sportoló férfinak az a 10 tabletta édes kevés a napi vitaminszükséglet fedezésére. Egy 10 éves gyereknek pedig 1-2 talán elég, de szerintem még az is kérdőjeles. Nem tudom miért fél mindenki úgy a vitaminoktól, mint az ördögtől egy olyan világban, ahol a fél emberiség nikotinnal, alkohollal, gyógyszerekkel (mindnek van mellékhatása) és más káros sz*rokkal mérgezi magát, mit sem törődve a nyíltan elismert, az esetek többségében halált okozó hatásukkal (legalábbis megrövidítik az életet). Vessük össze, hogy évente hány ember hal meg dohányzás vagy más káros szokás miatt és hány vitamintúladagolás miatt! Kíváncsi vagyok a végeredményre, de sejtem, hogy melyik győz. Száz szónak is egy a vége, nyugodtan ihatsz 1-nél többet, de a 10 anyagilag sem éri meg igazán, inkább vegyél normál tabletta formájában, mert a pezsgőtablettában más szabályozó és adalékanyagok is vannak, amik például már közelebb állnak a napi ajánlott 1 tabletta mennyiség megállapításához.
2012. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

A pezsgőtablettákban olyan minimális mennyiségek vannak, hogy 10 tabletta se elég belőlük, ha dohányzol, sportolsz stb.

A túladagolástól meg fényévekre van.

2012. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!