Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktózérzékenységnek milyen...

A laktózérzékenységnek milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasmenés, puffadás főleg az elfogyasztott tej után.
2009. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én laktóz érzékeny vagyok..

nekem fáj a gyomrom,enyhe hányinger..és ha már nagyon rossz akkor reszketni szoktam.. egész testem.. :S nem túl kellemes..

2009. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenységet az okozza, hogy a vékonybeledben nem termelődik laktáz enzim, ami lebontja a tejcukrot (laktóz), ezért az ott lévő baktériumok anaerob erjesztéssel bontják le. Ez erősen vízelvonó hatású, ezért erős hasi görcsöket, illetve görcsös intenzív hasmenést okoz.
2010. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is laktóz érzékeny vagyok,

tüneteim: haspuffadás, hasfájás, hányinger/súlyosabb esetben/, és olyan belső forróság/nem tudom másképp leírni/

nekem nem rég derült ki

15/L

2011. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nocs válasza:

Nekem a leírtakon kívül, egy hónapig minden reggel ébredés után egy-két órával, hidegrázás mellett az összes energiámat az emésztés felélte, így ennek következtében meleg has, ájulás. Ha nem volt ájulás a rosszullét mértéke a halálfélelemmel párosult, vizes hasmenés, hasi görcsök, rossz lehelet. Utóbbi a szervezetben ilyenkor termelődő hidrogén gáz miatt. (A laktóz érzékenységet a vérvétel mellett, hidrogén teszttel is lehet ellenőrizni.)

Hallomásból;

Állítólag volt már ember, aki az érzékenység mellett bevitt túlzott mennyiségű laktózba belehalt.

2013. febr. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!