Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsavtúltengésre valami...

Gyomorsavtúltengésre valami jó gyógymód? Vény nélkül kapható gyógyszerek közül mi az, ami használ? Vagy inkább lúgosító teakeverék és hasonlók?

Figyelt kérdés
Gyógyszerek közül a Quamatelt (a régi simát és az új minit is) és a Rennie-t próbáltam, de semmi hatását nem érzem. Sokan javasolják a szódabikarbónát, de szintén semmi eredménye nálam.

2012. nov. 2. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Salvus gyógyvíz. Hosszú távon fejti ki a hatását, rendszeresen kell inni, 3-4 hét után renddbe jön. Ha mégsem, akkor orvos.
2012. nov. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp megpróbálom! Orvosnál is voltam már, de elég drága a gyógyszer, amit felír és rendszeresen kell szedni, ezért körülményes minden hónapban kivárni a receptfelírást, ezért keresek valami egyszerűbb és olcsóbb megoldást.
2012. nov. 2. 03:38
 3/7 anonim válasza:
Terhesség alatt szedtem a Rennie-t, iszonyúan sok volt a savam, sokszor vissza is folyt a nyelőcsőbe. Nekem hatásos volt. Ha nálad a savlekötők semmi hatást nem váltanak ki, érdemes lenne a tüneti kezelés mellett egy alapos kivizsgálás, hogy mi okozhatja.
2012. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Salvus sem olcsó, de nagyon hatásos. Férjem is a gyomorsavtól szenved néha - sem gyógyszer, sem szódabikarbóna, sem rennie nem használ, kizárólag a gyógyvíz. Az is csak hosszú távon. Gyógyszertárban keresed, jobbulást! :-)
2012. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, pont az a gond, hogy már a nyelőcsövemet is marja, állandóan fáj a torkom. Utánanéztem a Salvus-nak, és valahol azt írják, hogy hasonló, mint az Anna-gyógyvíz; mivel ahhoz ingyen hozzá tudok jutni, előbb kipróbálom azt, hátha segít valamit.
2012. nov. 2. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Anna gyógyvizet nem ismerem, de próbáld ki, hátha tényleg hasonló! Ha nem használ, még mindig ráérsz a Salvust kipróbálni. :-)


Jobbulást, azért majd beszámolsz, hogy használt-e? :-)

2012. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, köszönöm! :)
2012. nov. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!