Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen a citrom evés?

Egészségtelen a citrom evés?

Figyelt kérdés
Imádok citromot enni, magában, és érdekel, hogy milyen hátulütői lehetnek.
2009. aug. 23. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarok hülyeséget mondani, maximum a gyomorsav amivel kapcsolatban állhat, mint rossz tényező. Viszont ismerek egy öreg nénit, minden nap megeszik 1 citromot magában, és nincs fogköve
2009. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A gyomorsavat nem emeli a hiedelemmel ellentében
2009. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem emeli és nm tesz jót az érzékeny gyomornak, ha önmagába citromot eszel.ha mégis szeretnél enni citromot akkor egyél mellé vagy egyből utána valamilyen sav lekötő gyümit.;)
2009. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
10%
Szerintem igen,mert sok benne a c vitamin.
2009. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Attól miért egészségtelen, hogy több benne a C- vitamin?
2009. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
a felesleges C vitamint a szervezet nem használja fel. Hallottál már olyat hogy C vitamin mérgezés? szerintem nem
2009. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
a citrom "termeli" a gyomorsavat, de lúgosít (tehát az emésztése során lúgok keletkeznek, mint a gyümölcsök és zöldségek legnagyobb részénél), tehát ilyen szempontból nem káros, viszont a fogzománcodat kikezdheti a sok citromsav. egyél egy kis szénhidrátot utána, hogy később ne legyenek gyomorproblémáid a sok gyomor-és citromsav miatt. (nem gyümölcsöt, hanem inkább valami kekszet)
2009. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!