Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Adnátok olyan ötleteket,...

Adnátok olyan ötleteket, linkeket, amelyek kimondott praktikákat és egyenes dolgokat, recepteket írnak le Crohn- betegek számára, nem pedig általános dolgokat, ami az ember könyökén jön már ki? Pl: tej, cukor helyettesítése, konkrét tanácsok, stb.

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget :)

#diéta #Crohn-betegség #gyulladásos bélbetegség diétája
2012. dec. 28. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy a halfogyasztás elég jó hatással van rá (eszkimóknál nincs is Crohn).

És szerintem a paleo táplálkozást ha követi valaki, akkor talán nem is kell mást kizárni, mert az teljesen megszokott a szervezet számára.

Bár még nem kezdtem el semmiféle különleges diétát, nekem is kéne a Crohn miatt.

2013. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az csak tévhit volt egy időben...meg az omega 3 is. Bár tény, hogy jobb mint a szalonna :D

Én most szigorúan veszem a diétát és elég jól vagyok.

Igazából olyan dolgokra gondoltam, mint tej helyettesítése rizstejjel (otthonival) szójajoghurt készítése, házi majonéz, tejföl szójából...stb...és ezektől nincs baja az embernek.

Amúgy elég sok receptet találtam mostanában. De bármit meg lehet csinálni növényi alapú tejkészítményekből is.

2013. jan. 14. 15:57
 3/3 anonim válasza:

Nem tévhit, tényleg jót tesz :)

Amiket leírtál azok jók :) kövesd a paleo étrendet :)

ajánlom Szendi könyvét :) amúgy nagyon sok recept és cikk van a neten. Én is bújom, mivel én is beteg vagyok

2014. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!