Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy is van ez a reggelivel?

Hogy is van ez a reggelivel?

Figyelt kérdés

Azelőtt sosem reggeliztem, kb 9-10kor keltem, és délben ebédeltem.

Ma reggeliztem. Ettem egy joghurtot, és hozzá 4 szelet puffasztott búzaszeletet, és ittam egy teát.

Az eredmény az lett, hogy a reggelim után kb 2-szer voltam wc-n (nagydolog), 12-kor ugyanúgy farkaséhes lettem, és az energiám sem lett több, sőt, reggeli után teltnek éreztem magam, és még annyi kedvem sem volt megmozdulni, mint azelőtt.


Most akkor hogy kéne ezt helyesen csinálni? Szeretnék rászokni a reggelire, mert megfog változni kicsit az életritmusom, és ehhez kéne a reggeli is.

Valaki tudna segíteni, hogy mit csináltam rosszul?


2009. szept. 2. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez túl sok volt elsőre, csináld inkább fokozatosan. Mondjuk először egyél meg egy joghurtot egy kis müzlivel vagy egy-két piritóst teával. Később aztán ehetsz többet, de nem szabad ilyen hirtelen váltani.
2009. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt egyél reggelire ami jólesik!Szerintem az tök hülyeség, hogy a müzli szelet, meg egy aktívia, meg mitudomén mi erőt ad délig.Én azt reggelizem ami jólesik.Van mikor bundás kenyeret!Na az kitart délutánig, és milyen finom...hmmm:)Amúgy sokszor csináljuk férjemmel, hogy salátát készítünk, aztán azt reggelizzük pirítóssal, sonkával, sajttal.

Szerintem tényleg azt egyél ami jólesik.

Sz meg nem baj, ha többször nagy WCzel egy nap, jó az emésztésed:)De lehet, hogy ez most azért is volt, mert nem vagy hozzászokva a reggelihez!

2009. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. az a baj, h nekem reggel egyszerűen semmi sem esik jól. olyankor még nemigazán vagyok éhes, ezért próbáltam valami könnyűt enni, joghurtot, meg ezt a puffasztott izét, hogy ez hátha lecsúszik. Lecsúszott, de nem lett tőle jobb a közérzetem. És ugyanúgy farkaséhes lettem 2 órán belül, pedig pont azvolt a célom, hogy ezt elkerüljem, mert mostantól nemlesz lehetőségem arra, hogy akkor ebédeljek, amikor éppen rámtör a farkaséhség.

De ezt a fokozatosságot kipróbálom, lehet egyszerre tényleg túl sokat ettem.

2009. szept. 2. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolnám, hogy ne túl későn reggelizzetek. 7-és 8 között, amennyiben lehetséges. Az ebéd pedig - amennyiben lehet - ne legyen 12 órakor. Inkább 13 óra tájban. Reggelire bármit, bármennyit és bármennyi félét megehetsz. Nálunk így van. Belefér még egy deci vörösbor is, 3 kocka étcsoki és sok finom zöldféle is /parika, paradicsom, többször avokádó, stb. A reggeli határozza meg a napot. Ha az tartalmas, bőséges, lesz elég energiád. Reggelinél ne sanyargasd magad! Ebédre egyél szerényebb adagot, 16-17 óra tájban pedig bőséges gyümölccsel fejezd be a napot. Egész nap ihatsz vizet, teát.
2009. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ezt pont fordítva kell! Délelőtt egyél bőségesen gyümölcsöt, akár óránként, ahogy kell az energia, aztán a keményebb kajákat, húsokat, stb, azokat délután, estefelé.
2009. szept. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Előző vagyok, szal pont azért nem kell a bőséges reggeli, mert csak punnyadt leszel tőle. Másrészt ne 4-5-kor legyen az utolsó étkezés, hanem később, persze függ attól mikor fekszel.
2009. szept. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Másrészt ne 4-5-kor legyen az utolsó étkezés, hanem később, persze függ attól mikor fekszel."

Így születnek a kövér emberek.*

*: Kevés mozgás mellett.

2009. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyu gondolkodj már egy picit fejecskéddel. Ha én éjfélkor, vagy netán mégkésőbb fekszem le, akkor is 4-5-kor egyek utoljára? Szerinted van ezt így értelme megmondani? Ugyanakkora baromság, hogy 6 után ne együnk. Hát persze, ha én hajnalig fenntvagyok, akkor majd nem eszem 6 után... Mindent egyénre kell szabadni, fekvés előtt 2-3 órával legyen az utolsó étkezés...
2009. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Előző vagyok, szal pont azért nem kell a bőséges reggeli, mert csak punnyadt leszel tőle. "

Vagy ha össze akarsz esni napköztben.

2009. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!