Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol tudok utánanézni annak,...

Hol tudok utánanézni annak, hogy melyik ásványvíz mennyi flourt tartalmaz?

Figyelt kérdés
Legjobban a Nestlé Vera vize érdekelne.

#Fluor #ásványvíz #flourtartalom
2013. febr. 8. 05:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nestlé Cédrus - Fluorid 1,4mg/L


Natur Aqua - nincs ráírva és/vagy nincs benne.

2013. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs ráírva nincs is benne. Törvény írja elő,h mindegyikre rá kell írni,mit tartalmaz.
2013. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy szükséged van flourra? Meggondolandó.
2013. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: no nekem is ez volt a gondom, hogy nem találtam ráírva a Vera vízre. Neten sem találtam erről adatot. Reméltem, hátha van valami összehasonlító táblázat. Köszönöm Neked, hogy megnézted, amit lehetett.

Kedves második: hmm, ebben van valami... csak hát igazából el se tudom képzelni, hogy létezik ásványvíz fluor nélkül.

Kedves harmadik: köszönöm, hogy felhívod rá a figyelmem. Igazából éppen hogy elkerülni szeretném a F-t, sokat olvastam káros hatásairól, és főleg most már tudom, hogy pajzsmirigybetegeknél extrán bezavar.

2013. febr. 8. 13:12
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt választ kérdéseidre ! Remélem segítettem .

2013. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. febr. 11. 19:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Közben még annyit sikerült megtudnom, hogy 1,5 mg/l a hivatalos egészségügyi határ fluor szempontjából, és ez alatt nem kötelező feltüntetni, ha tartalmaz is a víz F-t. Csak az a baj vele, hogy ez a szakirodalom szerint sokkal magasabb, mint ameddig valóban tolerálható volna a fluormennyiség (0,1 mg/l). Kérdés, hogy kapható-e egyáltalán ilyen alacsony F-tartalmú víz...
2013. febr. 11. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
A szentkirályi ebbe a határértékbe ép belefér. Én ha tehetem, ezt iszom. Akciózni is szokták./ pajzsmirigyem miatt is/
2013. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom, idokozben en is atszoktam a Szentkiralyira. :)
2013. febr. 23. 16:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj a fluorral, kémiai elemmel?
2013. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!