Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha az ember rászokik az...

Baj ha az ember rászokik az estebédekre?

Figyelt kérdés
Minden nap van valami különórám, mielőtt általában 6 órára érek haza, ezért viszek magammal 3 szendvicset a suliba. Ott nem akarok enni mert undorító kaja van (pl. penészes narancs meg kukavos müzli) meg maradékok, a menzásokat meg az se zavarja ha szóvá tesszük. Szóval úgy kb este 7-kor "ebédelek", és ez senki szerint nem egészséges. Mit tehetnék?

2013. febr. 13. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

vigyél több ételt a suliba. rakd el este a hűtőbe az aznapi ebédet, másnap rendes időben megebédelhetsz a suliban. vigyél gyümölcsöt, kiflit, mindenféle jót.

azért nem egészséges, ha este ebédelsz, mert alvás előtt leterheled a gyomrodat, a szervezeted nem tud rendesen pihenni.

2013. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dieta ***** válasza:
Gondolom nem nyolc óra előtt mész aludni. lefekvés előtt 1-1.5 órával nyugodtan ehetsz .Egyébkén a nyugalomba lévő test is fogyaszt kalóriát.Pl. a tárolt szénhidrát kb. 10 órára elegendő ez után ha nincs utánpótlás az izom lébontásából pótolja a szervezeted.Vannak olyan sejtek amik csak szénhidrátból jutnak energiához ilyen az agy gerincvelő stb.
2013. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:
Megkockáztatom, hogy pirosat kapok a kéretlen off-ért, de FYI: az "estebéd" simán a vacsorát jelenti (régiesen). Persze lehet, tréfásan az esti ebédelésre is használni, de akkor jelöld, kérlek, egy idézőjellel, különben nem tudom, hogy csak viccelsz, és fölöslegesen írok ilyen off-okat... :-)
2013. febr. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

"estebéd":) :D

2013. febr. 15. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is délután 5-7 között szoktam először főtt ételt enni, suliba csak szendvicset, péksütit viszek, vagy ott veszek valamit (van, hogy édességgel - pl. joghurt, chips, TUC - váltom ki a szendvicset). Otthon "ebédelek" átlagosan 6-kor, aztán 9 fele vacsorázok. Aludni csak éjfél és éjjel 2 között szoktam menni, így nem közvetlen lefekvés előtt eszek. Bár olyan is volt már elég sokszor, hogy még éjszaka ettem, mert pont megéheztem, mire aludni mentem volna, úgy meg utálok lefeküdni. Nem tudom, hogy baj-e, nem is érdekel, makkegészséges vagyok, nem vagyok elhízva, és sosem koplalok, meg nem számolgatom azt egész nap, hogy most épp szabad-e ennem, meg mit szabad és miért...
2013. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!