Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy a barátnőm anorexi...

Lehet, hogy a barátnőm anorexiás lesz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb 160 cm, és 50-52 kilo körül van, de egyáltalán nem tudom, mert sosem mondja meg rendesen, de olyan 50-nek néz ki. Mindig mondom neki, hogy szép az alakja, mert tényleg az, de ő ezt nem tudja elfogadni, és nagyon kevés az önbizalma. Azt mondja, hogy vastag a combja és úszógumija van, de igazából csak erős a lába mert úszott, táncolt és lovagolt, és nincs úszógumija, csak nem olyan lapos a hasa mint amilyen a sztároknak...Nagyon zavarja a teste, bő cuccokat hord amikor nagyon irigylésre méltó szép alakja van. A suliba mindig visz magával egy szendvicset és annyit eszik egy nap, vagy még azt sem eszi meg, otthon meg azt hazudja, h evett, és nem éhes, pedig tudom, hogy nagyon éhes, sokszor látom szédelegni tesi után, nagyon le van gyengülve és nem csak azért mert nem eszik, hanem mert túl sokat sportol, a tanulással is túlhajtja magát, és nem tud rendesen aludni, rémálmai vannak, és nagyon álmos mindig, és valami már dolog miatt is stresszel amit nekem nem mondd el, sőt senkinek, a családjának sem. Nagyon féltem, és aggódom érte, szerintetek ha így fojtatja anorexiás lesz? vagy már az? nagyon kevés az önbizalma, nem tudja elfogadni magát. igazából senkije sincs, talán még engem sem tart barátjának, mostanában elég visszahúzódó. hogy tudnék neki segíteni? mert nem nagyon hajlandó elfogadni segítséget..

2013. ápr. 1. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól stresszel, hogy hízni fog? Vagy, mert "kövér" és a többiek mit szólnak majd hozzá?

Mindenképpen kéne neki segíteni, nálam tipikusan így kezdődött, aztán a végén már durván elfajult.

Ha szédeleg és már gyengül, az előbb-utóbb el fog múlni, mert hozzáfog szokni a szervezet, és ha már nem fogja ezeket érezni, tovább fogja folytatni és mélyre le fog süllyedni. Tipikus tini "járvány".

Szólni kéne a szüleinek, hogy nem nagyon eszik, vagy, ha ezt így nem szeretnéd, akkor pl olyan megjegyzéseket, hogy látod, hogy a lány(név) már itthon reggelizik, és hogy hogy irigyled, hogy tud ő ilyen korán enni stb stb, és akkor a szülők hátha szólnak, de hát itthon nem eszik, te meg erre tudod mondani hát a suliba se. Ha ez nem kelti fel a szülők érdeklődését, akkor ott is baj van.

Mond neki, hogy milyen sok vitamin meg rost kell ebben a korban, főleg hogy sokat sportol, tanul. Mond neki, hogy olvastad, hogy aki sporolt több zöldségre, húsra, halra, tojásra van szüksége, és hogy ezekkel tartják karban magukat a sztárok, ettől lapos a hasuk stb. Lehet egy kicsit szerintem kamuzni, hogy minél jobban elhiggye, hogy kell enni, és ha megfelelő arányban eszik mindent, nem lesz gyenge, jobban fog teljesíteni és jó alakja is lesz.

2013. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz beszélni vele, ha a családja nem tud beszélni vele, akkor majd a pszichológus fog tudni beszélni vele..
2013. ápr. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mintha engem jellemeztél volna, ugyanennyi centi vagyok, ugyanennyi kiló és én is mindig azt mondom hogy vastag a combom a sok sport miatt és ez miatt én is bő cuccokat hordok. És voltam anorexiás. Szerintem mond el neki, hogy ez mivel jár ha tovább folytatja, milyen következményei lesznek. Én is hazudtam otthon, hogy ettem a suliba csak, hogy otthon ne keljen ennem , egyre kevesebbet ettem, koplaltam. Ennek az lett a következménye, hogy lefogytam 11 kilót és mivel nekem is testkép zavarom volt nem láttam sok változást, ha nincsenek akik segítenek és mellettem állnak akkor lassan már kórházban kerültem volna. És ha utána elkezd majd enni sokkal rosszabb lesz, én is elkezdtem és már nem ehetek annyit és amit akarok mert hízok. Régen mikor még nem koplaltam ehettem csokit, mindent mert megvolt az a súlyom amitől nem híztam tovább, de mivel felborult a koplalásom miatt az anyagcserém meg minden ezért most gyorsabban hízok illetve már a bőröm sem feszes. Szóval ez után már örülnék neki ha soha nem kezdtem volna bele ekkora hülyeségbe...bár teljesen nem tudom elfogadni magamat, de koplalni nagy butaság, én most életmódváltással, egészséges táplálkozással próbálkozom:)

Jaa, és én azért kezdtem bele mert meg akartam felelni valakinek, aki megemlítette hogy kicsit fogynom kéne...lehet neki is hasonló van, próbálj beszélni vele erről:)

2013. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amit leírtál abból egyértelműen arra lehet következtetni hogy igen.Nagyon fontos: soha ne hagyd egyedül,ne hagyd hogy magányosnak érezze magát(hogy még téged is elveszített...)Tarts ki mellette,még ha nagyon nehéz is.Próbálj meg beszélni vele,mesélj neki hogy milyen finomat ettél tegnap vacsira, vagy milyen jó volt egy közös ebéd a családdal.Esetleg sportoljatok együtt :)Semmiképpen ne támadd le,csak lassan,tapintatosan csepegtesd neki a segítséget.
2013. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!