Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 16 éves számára mennyire...

Egy 16 éves számára mennyire ártalmas a koffein?

Figyelt kérdés

Nem iszok energiaitalokat, vagy ehhez hasonlókat, csak néha chappuchino-t, vagy kevesebb mennyiségben valami gyenge kávét. Ezt sem mindennap, csak néha, és sosem nagy mennyiségben. Ez mennyire káros egy 16 éves szervezetére? Baj, hogy ilyet iszom?

Sokszor hallottam, hogy a rendszeres kávéfogyasztás káros még egy felnőtt egészségére is, bár nem tudom, ez mennyire igaz. Én nem igazán vagyok otthon az ilyen egészséges - nem egészséges témában, ezért kérdeztem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!!



2013. ápr. 6. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak néha iszod, szerintem nem lesz belőle nagyobb bajod. De, én is így kezdtem, ma már minden nap iszok kávét, el sem tudom kezdeni a napot nélküle. Ha a helyedben lennék, ezt a keveset is elhagynám :)Ha még nem vagy függője, igyál mást, kakaót, turmixot, teát. Kis mértékben sem a legegészségesebb, bár fent tartom, hogy ennyitől nem lesz bajod szerintem.
2013. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

lehet hogy a sok kávé káros de kis mennyiségben jó tesz a májnak:)

A koffein pedig csupán élénkít nem lesz ennyitől bajod

heti 2-3 pohárral nyugodtan ihatsz

2013. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*jót
2013. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan lehet inni. Kutatások bizonyítják,h napi max. 2-3 kávé kifejezetten jót tesz. Ezt mindenkinek el kéne olvasnia: funyiro.hu/szemezgeto/.../440-a-koffein-hat-a-szervez.
2013. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én sem ezzel kezdeném az ártalmak sorolását. Sőt, egészen ártalmatlannak tűnik, ésszerű mennyiségben fogyasztva.
2013. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :))
2013. ápr. 8. 05:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor most iszom is egy kávé-teát.
2013. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!