Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus életmód egészsé...

A vegetáriánus életmód egészségtelen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
15 éves korom óta vagyok vegetáriánus. Undorodom a szárazföldi állatok húsától, döglött, rothadt hulláknak képzelem. Sírnék és hánynék tőle. Akik eszik, semmi bajom nincs, csak nekem ne kelljen. Az étrendem a következő: zöldség, gyümölcs, tejtermékek, rizs, tészta, olívaolaj, szójaszósz, alga, teák. Ritkán eszem tojást, tengeri halakat, édességet. Ezt nem divatból csinálom, hanem ezeket szeretem, ha két napig nem ehetek sushit vagy gyümölcsöt idegbeteg leszek. Majdnem mindent nyersen szeretek. 6 éve csinálom ezt, kinek mi a véleménye, ez egészséges?

2013. ápr. 8. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez így tökéletes. Nem létszükséglet a húsfogyasztás,ha eszel halat,tejtermékeket,tojást.Az a lényeg,h szükség van valamilyen állati eredetű fehérjére,vitaminra. Ezt a halakból,tojásból megkapod.
2013. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy remekül érzem magam a bőrömben, ritkán vagyok beteg és a testömegindexem is a normál súly tartományában az alsó szinten húzódik.
2013. ápr. 8. 19:21
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

23 éve vagyok vegetáriánus, 184 cm vagyok, 86 kiló. Semmilyen húst nem eszek (természetesen halat sem), és idáig a legkomolyabb betegségem a megfázás volt :)


36/F

2013. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Miklós G. ***** válasza:

Teljesen a szíved joga, hogy hogyan és mit eszel! Egyébként még mindig sokkal jobb, mintha a zsírban tocsogó és fűszeres egyhangú táplálkozást folytatnád. A zöldségek és gyümölcsök tele vannak minden olyan anyaggal (vitaminok, bioflavonoidok, Ásványi sók stb. És TERMÉSZETES FORMÁBAN!!) amik nagyon jótékonyak a szervezet számára. Nem elhanyagolható tény, hogy lúgos irányba tolják a szervezeted pH-értékét -a húsban gazdag táplálkozással ellentétben-, ami megint nagyon jótékony igen sok kóros állapottal szemben. Viszont egyhangúvá válhat ez is relatívan, hiányállapotok kialakulhatnak így is, pl. anaemia. De táplálékkiegészítőkkel ezen is segíthetsz. A legjobb, a megfelelően átgondolt és válogatott vegyes étrend!


Üdv!

2013. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Lehet jól is csinálni, és kevésbé jól.


Ha hetente ennél egyszer halat vagy tojást, akkor a legjobb kategóriában lehetnél, húsevőkhöz képest is (hiszen minden nap húst enni finom, de fölösleges).


Ugyanakkor a tejtermékkel és a rizzsel elrontod, ha már vega vagy, akkor a zöldségekre kellene rákoncentrálni, kiegészítve gyümölcsökkel.


Az a vegán, aki rizst, gabonákat, krumplit, tejtermékeket eszik főleg, az meg lesz lőve sajnos, legalábbis egészségügyi szempontból. Pont azok a betegségei lesznek mint a hús+kenyérevőknek, tejfogyasztóknak.

2013. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az előzőt pontosítanám: a vegán azt jelenti, csak növényit eszik.

a vega a vegetáriánusok gúnyneve.

van lakto-vegetáriánus: tejterméket is eszik

ovo-vegetáriánus: tojást is

lakto-ovo: mindkettőt

2013. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) gyakrabban eszem tojast, mint tejtermeket, abból is inkább joghurtot. A háziorvosom rémisztget dolgokkal, azért írtam ki a kérdésem ide, mert szerintem nem olyan súlyos a helyzet.
2013. ápr. 8. 23:49
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha valaki eszik tojást, akkor nincs mivel foglalkozni.. akkor teljes értékű a táplálkozása!

Ezt az orvosok is tudják elvileg.


Mindegy, hogy valaki húst eszik vagy tojást.

2013. ápr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg jól csinálod.A hal és a tojás miatt megkapsz mindent,amire szükséged van.
2013. ápr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó ez a kérdés, én is kíváncsi voltam rá, kb az én étrendem is ugyanilyen, csak én a tésztákat kerülöm, az olivaolajat ritkán használom, teát se gyakran iszom. Viszont én is nagy sushi rajongó vagyok, hetente 1x minimum az az ebédem. :) Reggelire mindig csak gyümölcsöt eszem, nekem az alma a mániám, ha 1 nap nem eszek almát már hiányzik, és másnap reggel már vennem kell. :D
2013. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!