Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha lefogynék mennyivel fájnána...

Ha lefogynék mennyivel fájnának kevésbé a lábaim?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, van-e olyan, akinek nagyon fájtak a lábai bokasúlyedés miatt, és amikor lefogyott megszűnt, ill. minimálisra mérséklődött.

Én most 123 kg vagyok (56 éves) , és nagyon érlelődik bennem az elhatározás, hogy legalább 30 kg-ot le kelelne fogyjak. Érdekes módon a bokasúlyedés miatt csak a bal lábom fáj,

de az vastagabb is mint a jobb sokkal. Fájnak a térdeim is eléggé, ez családi vonás sajnos.

Arra gondolok hogy talán ebben az állapotban is ha kisebb súlyt hordoznának a lábaim, nem fájnának.

Most vettünk egy kertet, és hát a hajlás nagy gondot jelent. Mankónak hazsnálnám a véleményeket. :-)



2013. ápr. 15. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is értem mi itt a kérdés.

természetesen, miél kevesebb súlyt cipelsz annál könnyebb a testednek. A fájdalom is annál kevesebb lesz.

123 kg igazán nagy túlsúly, szerintem minimum 70-80 kg-ig le kellene fogynod, és akkor sem lennél túl vékony, de azzal már megszünnének az fájdalmaid.

Ami nálad még nagyon rossz, hogy a korod + a súlyod egy tikk-takkoló bomba ami minden pillanatban robbanhat és halálos lehet. Ezzel a szív´és érrendszeri betegségekre akarok mutatni. Szinte minen pillanatban lehet egy szivinfarktusod, de akár milyen más problémád. A szived, a májad, és az összes belsö szerved el van hájasodva, a szivednek nem csak a cirka 50 kg plusszal kell megközedeni hanem még azzal a sok zsírral is ami körbe veszi. Ès ehhez hozzá jön még a korod is.


Nem szabad fogyoznód, csak is életmód váltásban gondolkodj. Ha együtt élsz valakivel, férjeddel vagy pároddal akkor gondolom ö is igen elhízott, így együtt térjetek át egy jobb életmódra. Ez nem könnyü, mert gondolom, hogy ide jutottál ennek oka van.

Elöször is tüzz ki célul egy kisebb célt, pl évvégéig lefogysz 100 kg-ra. Ez teljesíthetö cél, és ha ez sikerül akkor egyenlö azzal, hogy tovább is képes leszel a követekzö évben még 30 kg leadni, és jövöre már képes leszel egy szuper kertet csinálni magadnak.

Ja és elmúlnak a fájdlamaid.


Próbáld meg, hogy elmész háziorvosodhoz és közlöd vele, hogy fogyni akarsz és segítséget kérsz. Pl dietetikust aki segít egy normál életmódot beállítani.

Ami fontos lenne, hogy a zsír és cukor, szénhidrátot csökkentsd.

De talán elsö körben az étel mennyiség is elég lenne, majd a minöséget. A tudatos étkezés nem egyenlö, a sanyargatással. Tudatos étkezésbe bele fér a dobostorta és a rántotthús is, csak megfelelö mennyiségben, és megfelelö idöpontban kell enni.


Mozgásra pedig elegendö az elsö idökben napi 1 óra séta. Azztán ahogy bírod mindig több, és mindig intenzívebb dolog, pl bicigli, szoba bicigli és így tovább.


Ha esetleg közelben vannak unokáid akkor vállald el, hogy elmész értük gyalog az ovodába és haza jöttök gyalog (gyerekek bicajon vagy babakocsiban). Ha dolgozol akkor gyalog menjél haza vagy szállj le egy 3 km-el korábban a buszról.


Mindenre van megoldás csak akarni kell.

2013. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményt, sokat erősödött az elhatározásom. Egy hete kezdtem erősen csökkenteni a táplálékot, én sem akarok drasztikus fogyókúrát. Kenyeret viszont tényleg csak nagyon keveset, cukrot pedig szinte semmit. 172 cm vagyok, úgyhogy a 80 tényleg jó volna, talán a 70 nem elérhető mert csontos testalkatú vagyok, de ha 80 lennék....

Óriási a hasam, és azt hallottam ez az egyik legveszélyesebb kövérség sajnos.

Megpróbálom év végéig a 100 kg-ot!!!

Igen, a feleségem legalább ilyen kövér, ha nem kövérebb. Súlyban kb. ennyi, csak alacsonyabb.

Azért nehéz kicsit áttérni más kajákra, mert nevelőszülők vagyunk, van három gyermek,akiknek azért jókat kell főzni (4,10,12 éves).

A kertet már konkrétan megvettük, ez az első év, ez is egy ösztönző dolog. A múlt héten permeteztem motoros permetezővel, hát, nem volt könnyű 30 kg-ot a hátamon vinni. Hétvégén rotáltam , 200 négyszögöl, két oldalán fasor, azért 3 órát egyfolytában nyomtam, szerencsére bírtam, még meg is fogasoltam. Csak közben arra gondoltam nehogy közben kapjak infarktust, de hál istennek, még nem vagyok reménytelen ezek szerint. Egy jó kis bakancsban lúdtalp betéttel a lában is kibírta, persze reggel fájdalom csillapítót vettem be.

Már most mindég azon ábrándozom, hogy tényleg lefogyok. A cigit 25 év után sikerült abbahagyni, ha az sikerült, ennek is kellene, csak nagyon erős elhatározás kell.

És az orvoshoz is el fogok menni, annál is inkább, mert cukrot koleszterint is van vagy 5 éve hogy néztek. Azért vigyáznom is kell a nagyon nehéz munkával, mert a jobb szemem 1.5 éve műtötték retinaleválással, tényleg jól rendbe jött, az éleslátás éppen megmaradt, óriási szerencsével, mondjuk ott sem voltam ellenőrzésen fél éve.

Az a baj szobabicaj nem fér a lakásban, egy lépcsőzőm van, ami a térdemnek nem a legjobb, de bicajozni akarok rendes bringával. Csak a lábfájás megszűnne...

Mégegyszer köszi !

2013. ápr. 15. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogyás is segíteni fog.


De ami az elhízást okozta nálad, az hormonális problémákat, áteresztő bél szindrómát is okozott.. ezek miatt is fájnak a lábaid. Nem akartam elolvasni, anélkül írtam volna hogy nyilván az ízületeid is, de bele néztem véletlen a szövegbe és láttam a térdeidet.. most már nem lehetek hiteles jós.. a fene.


GABONAMENTES, TEJMENTES táplálkozás!!!!


Hús és zöldségfogyasztás, ezt nagyon, nagyon komolyan fogadd meg. Feltéve hogy komolyan gondolod a kérdést, én ezért írtam komoly választ.

2013. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Igen, nagyon is komolyan gondolom. Sajnos a lábfájás anynira napi teher, hogy megelégeltem. Magas a pulzus számom, erre évek óta gyógyszert szedek, már egy hét után is észrevehetően csökkent. Szóval veszíteni nem fogok rajta az biztos.

2013. ápr. 15. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony százalékomért elnézést, egy olyan világban élünk ahol a betegségek, az ízületi fájdalmak a normálisok, nehéz ilyen helyzetben jó pontozást kapni a válaszokra.


Ajánljak irodalmat az ízületi fájdalmakról, gyulladásokról - és az elhízást is okozó táplálkozási szokásokról?

2013. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Javítottam a %-odon. :-)))

Megköszönöm, habár a könyvolvasás meg a szemem miatt nem nagyon megy, igaz a munkahelyen is monitort nézek, sajnos olyan nagy lett a dioptria különbség a két szemem, hogy duplasort látok, és érdekes módon a műtött szemem javult, persze ha nem nézem az "úszkáló" dolgokat még örülnék is neki.

2013. ápr. 15. 15:17
 7/7 A kérdező kommentje:
120 kg !!!!
2013. ápr. 19. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!