Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történhet velem, ha nem...

Mi történhet velem, ha nem iszok eleget?

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy egy nap fél liter vizet sem tudok meginni. De jó esetben is max egy liter. Mi történhet velem?
2008. jún. 18. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehidrálódik a szervezeted, vagyis kiszáradsz. Minimum 2litert meg kell inni, nyáron pedig kb.3liter folyadékot, leginkább vizet.
2008. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
3 liter vizet lehetetlen meginni még nyáron is.Egy fenőtt ember szervezete 1,5l-2l vízet bír el max. egy nap.Legalább fél liter vizet megiszol nem száradsz még attól ki.
2008. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Hogy mi történhet veled? talán ami velem is.. anyagcsere zavar, gyengeség, szédülés, májfunkciózavar rosszabb esetben (nekem volt) vesegyulladás.. és széles a lehetőségek tárháza:( mindenképpen figyelj oda, hogy eleget ígyál!! nekem kínszenvedés volt rávenni magam, hogy mindig igyak, nem értem mért..nem volt szomjúságérzetem.. de mára megtanultam, hogy muszáj és megszoktam, hogy akár éjjelre is készítek magam mellé folyadékot. Nekem nem egyszer volt, hogy semmit nem ittam egész nap vagy max egy pohár valamit (2-3 deci) estére vagy már hamarabb jött a rosszullét..fejfájással, hányingerrel, szédüléssel.. sajnos néha még ma is előfordul de próbálok odafigyelni.., csak ez a rohanó élet...tönkreteszi az emberek szervezetét. Igyál amennyit csak tudsz! Fontos! Ártani nem árt csak használ.
2008. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Naponta 2 liter kellene minimum (többet nyugodtan ihatsz, ha tudsz) - de ebben benne van az ételben levő víz is.
2008. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiszáradsz.

hu.wikipedia.org/wiki/Kiszáradás


A nagyon KEVÉS VÍZ nem jó kiválasztószerveidnek sem, fukciójuk csökken, a tested nem tudja kiválasztani megfelelően a méreganyagokat...


Próbálj meg többet inni... Az alacsony ásványi anyag tartamú vizeket könnyebb inni (véleményem szerint)

Próbálj meg tudatosan "többet" inni. Vigyél magaddal a nap folyamán egy 1,5-2 literes flaskát(így tudod mennyi vizet iszol meg egy nap), és szoktasd rá magad hogy minden fél-egy órában megiszol egy nagy hörpintést. Így könnyű lesz, próbáld ki!

A javaslatom, hogy a napi folyadékmennyiséget hacsak lehet tornászd fel napi min. 2 literig, de ennnél is több folyadék, tiszta víz, se árt meg a szervezetnek, sőt! hálás lesz érte. :) pl.sokkal későbben fogsz ráncosodni.

2008. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Elmesélem a sztorimat röviden:

Nem ittam eleget, csak akkor ittam egy-két decit, ha már szomjas voltam. Apukám mindig megivott 2litert naponta. Mert neki már volt veseköve és ezért fontos volt neki. Kiderült, hogy örököltem a vesekőre való hajlamot tőle, s mivel nem ittam eleget, ez későn derült ki. Azóta is küszködök a kövekkel! Az urulógusom szerint azért, mert kicsi korom óta nem ittam elég folyadékot! :(

Most napi 3litert iszok, télen-nyáron....vigyázz magadra!

2008. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kiszáradhatsz... Igyál minnál többet. Én télen-nyáraon megiszok legalább 3l folyadékot (ha nem többet). Igaz utánna meg WC =) Na pá!
2008. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mióta az eszemet tudom alig iszok valamicskét. Sztem már hozzá szokott a szervezetem. Nem kívánom egyáltalán.
2008. jún. 19. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Pl. kórházba kerülhetsz!, Egyik osztálytársam 2 hétig volt kórházban mert kiszáradt és csak az infúziók mentették meg. Lehet, hogy már régóta keveset iszol, de ezt a veséd biztosan nem fogja honorálni. Régebben volt az M1 en egy műsor nem emlékszem mi volt a címe, de Soma is benne volt. Ott bemutatták az emberi szerveket, és a vesénél 1 szakorvos elmagyarázta, hogy miért is fontos sokat inni. Ám a vizeleted milyen szinű? Mert halványsárgának kell lennie, ha sötét sárga az azt jelenti, hogy nem ittál eleget.
2008. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Már sokan elmondták előttem, hogy mi történhet, és hogy nagyon fontos inni, szóval ezt nem részletezem. Sajnos én sem érzek szomjúságot, és a barátom szokott figyelmeztetni, hogy igyak többet. Nekem az segített, hogy egy fél literes palackba kitöltöttem magamnak, és számoltam, hogy hányat kell még meginni. Elég gyorsan hozzászokik az ember. :) Megéri. Az egészség nem játék. :)
2008. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!