Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van-e káros hatása annak, ha...

Szintiszoli123 kérdése:

Van-e káros hatása annak, ha valaki (mondjuk ebéd mellé) savanyúságot eszik?

Figyelt kérdés
A mennyiség legyen mondjuk 1 savanyúságostálnyi :) (ok, az sokféle van, úgyhogy legyen 100-150 gramm, savanyúuborka vagy savanyúkáposzta). Nem tesz tönkre valamit odabenn, annál fogva hogy savas?

2013. jún. 3. 15:18
1 2
 1/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem, legalább is nekem még nem volt ilyenből gondom, pedig majdnem mindenhez képes vagyok savanyúságot, pláne erőset enni - na jó, sütihez nem :-)

Mondjuk nekem "betongyomrom" van, bármit elvisel.

2013. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Személy szerint a savanyúságot kifejezetten ebédkor, a főétel mellé szoktam enni. Különösen ha valami pörkölt, vagy sülthús az ebéd. Pontosan annál fogva hogy savas, segíti az emésztést.
2013. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Vátáfákk?
2013. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pozitív hatása van. Emulgeálja a főétel zsírjait
2013. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úúúúúúúúúú!

Elk**tam. Köszönöm mindenkinek. A lényeget nem írtam: minden nap. Tehát minden egyes nap, nap nap után. Így sem lehet káros hatása az emésztőrendszerre?

Köszi, hogy ha újra válaszoltok.

Harcműves? Te miccólsz?

2013. jún. 3. 16:12
 6/12 klopusz ***** válasza:
Minden nap ugyan nem eszem, de úgy gondolom, hogy ami jól esik, akár édesség, akár savanyúság, az nagyon rosszat nem tehet.
2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elkeveredik a főétellel, és ha az nem savas, akkor nem fogja bántani a gyomrot.
2013. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zoli: zöldség.

A gyomrodban pedig sokkal komolyabb savas közeg uralkodik, mint a savanyúság tejsav/ecetsav tartalma. A savanyúság az lájtos kis zöldség. Ha nincs tartósítókkal tele, ugye.

2013. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Meg cukorral...

Probaltal friss salit enni olaj+balzsamecet v olaj+citromlevel? Frissen facsart a tuti... Ezzel meg a koretet is kivalthatnad.

2013. jún. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Harcmuvesnek és mindenki másnak is.

Kisebb nagyobb gondjaim vannak az evéssel, ezért kérdeztem. Sajna 8 hónapja nincs éhségérzetem, és kersem, hogy mi az oka.

2013. jún. 4. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!