Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sok vitamin?

Túl sok vitamin?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nekem van egy szembetegségem és erre az orvos mondta, hogy szedjek ilyen szemerő luteinből napi kettőt. Van benne mindenféle földi jó, C, D és persze A vitamin. Namost, a dobozra az van írva, hogy egy tabletta fedezi a napi vitaminbeviteli mennyiséget. Én pedig kettőt szedek, mer' az orvos mondta.

Mi történik, ha túladagolom magamat A vitaminnal?


a C vitamin szükséges mennyiségéről szóló viták nem érdekelnek!



2013. júl. 8. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"A vitamin: túladagolása talán a legtöbb veszéllyel jár az összes vitamin közül. Tünetek: fejfájás, szédülés, étvágycsökkenés és bőrkiütések. Nők esetében a menstruációs ciklus irregularitása (szabálytalansága). Továbba gyakori a májkárosodás. Az A vitamin erősen teratogén vagyület, aminek következtében terhes nők nem szedhetik, pláne nem nagyobb mennyiségben, mert a baba születési rendellenességekkel születhet. Magas dózisban ugyancsak növeli számos rákos elváltozásra való hajlamot."


[link]

2013. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az A vitamin túladagolásának leírások szerint az előttem szóló által felsoroltakon kívül van még sok más tünete is.

Figyelj oda arra is, hogy a vitamintablettákon kívül számos élelmiszert (főleg margarinokat) is dúsítanak A vitaminnal.

2013. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ok, 2 eve szedem (ha nem 3) es a felsoroltakbol egy tunetem sincs:) (verkepen is rendes majfunkcio volt)


Koszi!:)

2013. júl. 9. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!