Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízás, de hogyan is? Komoly...

Hízás, de hogyan is? Komoly tanácsra lenne szükségem, kicsit bonyolult a helyzet, bővebben lent

Figyelt kérdés

Anorexiás vagyok, jelenleg 40 kg.Muszáj híznom különben visszaküldenek a kórházba, amit én nagyon el szeretnék kerülni.A kérdés maga az lenne, hogy mi legyen az étrendem (mikből álljon, hány kcal stb.), ami egészséges lenne?(a zsíroskenyeres mekis ötletek kíméljenek, még nem vagyok képes ilyeneket enni).Plusz napi 2x 300 kcal-os tápszert kell innom.

Ami pedig megnehezíti az egészet, hogy nem sportolhatok.Akkor mindenképp csak zsír fog feljönni és ha igen, akkor azt utána milyen nehéz lesz izommá alakítani?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni.:) 17L



2013. júl. 31. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

A kórházban miért nem adtak étrendet? Ez is a dolguk, nem?


Jelen esetben inkább nem merek tanácsot adni, de annyit elmondok, hogy a zsír nem alakul izommá, két teljesen külön szövetről van szó.

2013. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem adtak..

Persze, nem is szó szerint értettem, hogy átalakul, csak ha most edzés nélkül hízok, az a zsír mindenképp meg fog rajtam maradni háj formájában?

2013. júl. 31. 20:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem te már izomból is fogytál már (hacsaknem 140centi magas vagy), és le is vagy gyengülve, szal egy része (talán 5-10 kiló) vszeg eleve izom lesz újra, és nem csak zsír, hogy visszanyerd az erődet.
2013. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Reklamálj :D Mert ha már kórházban voltál, akkor ugyan gyógymódot is kellett volna adni, gondolom.


Ha később leszálkásítod, akkor nem. De az még odébb van. Kell az emberre zsír is, és gondolom anorexiásan az se sok van még rajtad, tehát nem baj, ha jön az is. Majd mindent a maga idejében (:

2013. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

10 évig keményen sportoltam, de sajnos tényleg sok izmot veszítettem:S (kb.február óta nem engednek edzeni)

Valaki itt nem tudna segíteni étrend összeállításában?

2013. júl. 31. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy én leszek az embered, segítek nagyon szívesen mindenben. Ez a munkám. Vedd fel privátba a kapcsolatot velem. :)
2013. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
77%

SZia!

17 évesen a tested még spontán evéstől is nagyon jó kompozícióban fog regenerálódni. Nem leszel zsíros. Ami kicsi rád megy majd, az optimálisan oszlik el. Nem fogsz rosszul kinézni. Tudom, hogy ezt a legnehezebb elhinni és, hogy ez az anorexiások visszahízásának legnagyobb gátja, de hidd el, hogy így van. Ezt tapasztalatból tudom.

Egészen addig így fogsz hízni, amíg a magasságod szerinti egészséges testsúlytartomány alját eléred. Aztán pedig már rátérhetsz a sporttal történő izomtömegnövelésre, amiben ugye megintcsak nincs háj.

2013. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
izomtömeg-növelésre; megint csak :)
2013. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én szívesen felvenném Veled a kapcsolatot. Én is anorexiás voltam, illetve még nem gyógyultam meg teljesen, de elértem a normál testsúlyt. Szintén voltam kórházban, nekem sem adtak étrendet, eltiltottak a sporttól is egy időre, de most már minden rendben! Nem lettem hájas.
2013. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! hogy haladsz a gyógyulással? :) Azt még nem kérdezte senki, hogy a 40kg-hoz mennyi a magasságod? Sokat számít az étrend összeállításánál is... Szívesen beszélgetnék veled, hasonló helyzetben vagyok épp, tényleg érdekelne hogy megy!! Amúgy hihetetlen, hogy sokan egyből az egészségtelen-zsíros-undormány kajákkal jönnek, ha hízásról van szó.. Mintha csak szeméttel lehetne ezt elérni. A cél szerintem sokkal inkább a kiegyensúlyozottság, a rendszeresség, mint maga a kilók visszaszedése. Mégiscsak ápolni kell a legyengült testet. Bocs, csak mindig kiakadok, amikor ilyet olvasok.. meglep, hogy ide nem írta még senki! :D
2013. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!