Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vehetném rá magam, h...

Hogyan vehetném rá magam, h egyek?

Figyelt kérdés
a pszihológus szerint anorexiás vagyok, a bmim 16.9, és napról napra tovább fogyok. azt mondják, bele fogok halni. én nem akarok meghalni, félek a haláltól. de rettegek a hízástól is. még a sima salátát se tudom megenni lelkiismere-tfurdalás nélkül. a szüleim próbálnak tömni, de nem megy. akármit mondanak, nem hat rám. tudom mennyire önző dolog ez és iszonyúan érzem magam miatta, de annyira félek a hízástól...
2008. júl. 2. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Lőd tarkón magadat

Vagy eszel vagy meghalsz.Hallottam már egyszer egy olyan csontsovány anorexiás modellről aki összeesett a szinpadon és soha nem ébredt fel.Az elhízástól meg nem kell félned.Azért vannak kövér emberek mert ők hajlamosak az elhízásra vagy túl sok zsíros ételt ettek.Attól hogy akármennyit eszel attól még nem fogsz hízni.A saláta,a hal,a csirke,egyéb zöldséges meg gyümölcsös dolgok egyáltalán nem hízlalnak szoval nyugodtan egyél.

2008. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Na ez már fél siker , hogy felismerted, hogy beteg vagy. Ha nem akarsz enni, mindig arra gondolj, hogy ez egyenes út a halálhoz, attól meg félsz. Szerintem ennél nagyon húzóerő nincsen. Itt fogsz hagyni mindent és mindenkit, soha többet nem látod anyudat, bnőidet és ők meg szenvedni fognak. Elhízástól meg ne félj. Nem fogsz elhízni, először érd el a normális súlyodat, utána meg annyi, hogy egészségesen étekzel, és normális mozgásformát választasz. Salátától meg aztán főleg ne legyen lelkifurdalásod. Lehet, hogy te eredetileg sem voltál kövér, lehet, hogy egyátalán nem is vagy hajlamos a hízásra. Nyomtasd ki a hozzászólásokat, és olvasgasd, ha megint nem akarsz enni. Arra gondolj, hogy mennyi mindenkinek hiányoznál. Ne hülyéskedj egyéééééééééééééééél.
2008. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért félsz a hízástól? Döntsd el mitől félsz jobban?

Hízás vagy a halál? Ha nem eszel tuti meghalsz,de ha eszel nem biztos,hogy hízol!Élni akarsz? Boldog akarsz lenni? Gyerekeket akarsz? Családot akarsz? Dönts,és járj orvoshoz!

Szorítok neked,mindent bele,légy erős!!

2008. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! hány éves vagy? tudok Pesten egy helyet,tulajdonképpen "kórház" de nagyon családias,ott kikezelnek!vedd komolyan a helyzetet,mert ez már veszélyes!

Kate

2008. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elkell magadban határozni, mitől félsz jobban: halál vagy a hízás. Ha én a te helyedben lennék biztos a b-t azaz a hízást választanám. vannak olyan dolgok,amikor az ember ránéz az ételre és máris hízott, de van olyan is amikor eszik-eszik és mindigcsak eszik, de nem tud meghízni. ha nem is sikerülne hízom elmennék egy orvoshoz, mert betegség is állhat a háttérben. összeszedném magam és leülnék egy kicsit gondolkodni mit kellene tennem. így talán sikerül, és sok-sok szerencsét kívánok!!!!
2008. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ne gondolj sem a halálra, meg semmi lelkiismereti kérdésre!!!

Egyél, mert enni kell, és mozogj hozzá feltétlen sokat ha az elhízástól félsz! Menj el egy jó fitnesz terembe, ahol szakképzett edző van (a legtöbb helyen van). Ők pontos étrendet is összeállítanak neked ha kell, és megmondják azt is, hogy a testalkatodhoz, a munkádhoz, és egyáltalán az életmódodhoz mennyi kalóriabevitel szükséges egy nap. (Megkérdezhetsz akár több szakembert is, ha 102%-ban biztos akarsz lenni a dolgodban, és nem elég a 99.) Természetesen a helyes étrend kialakítás a megfelelő mozgásmennyiséggel együtt hatásos.

Amit mondanak, próbál meg úgy felfogni, mint egy házi feladatot, ha az elején máshogy nem megy. Hidd el, ha sokat mozogsz-sportolsz, meg fog jönni az étvágyad is, és rövid időn belül megoldódhat a problémád!

Élő példa: Én most épp bacon-be tekert virslit eszek, zsíros kenyérrel, salátával, paprikával, paradicsommal, majd a végén egy alma. Ez így lehet(tuti) soknak hangzik, de ennyit is mozgok hozzá! Fiú vagyok, 185cm magas, és 80Kg. Ugye, hogy nem sok??? FOGADD MEG, SZÍVBŐL SZÓL: egyél és, mozogj!!!

2008. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mindenképp látogass egy jó szakembert ez ügyben. teljesen feleslegesek a rábeszélési próbálkozások.

esetleg egy jó pszichoterapeuta hatékonyan segíthet, talán meg is gyógyíthat.

az anorexia nagyon komoly betegség, sok esetben halálos. ne legyen lelkiismeretfurdalásod, bízd rá magad egy szakemberre, komolyan.

az anorexia mindig egy segítségért kiáltó hang.

2008. dec. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!