Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi zöldséget-gyümölcsöt...

Ti mennyi zöldséget-gyümölcsöt esztek naponta? Tudom, naponta 5x kellene. Van aki ezt be tudja tartani? Hiszen munka mellett eleve a napi ötszöri étkezés is problémás. Gyerekként volt még tízórai uzsonna. Felnőttként ezt kevés ember teheti meg.

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tízórai és uzsonnára eszem valamilyen gyümölcsöt, ez idénytől fogg, hogy éppen mi kapható, ezt munka mellett is meg lehet oldani. Reggelire és vacsira hideg kaja mellé paprika, paradicsom, uborka, retek, vagy hagyma, ebédre saláta, vagy főzelék sokszor van.
2013. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Hol dolgozol?
2013. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tízóraira és uzsonnára 1-1 almát meg tudsz enni naponta munkahelytől függetlenül.
2013. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérést, mert mindenütt azt hallani, hogy együnk napi 5x zöldséget-gyümölcsöt, és kíváncsi voltam, van e olyan ember, aki tényleg e szerint él. Ja,a főzelék nem ér, mert a zöldeket nyersen ajánlják! Én több műszakban dolgozom, + másodállás, reggeli, ebéd vacsi mindig van, tízórai-uzsi mikor hogy... A reggeli szendvicshez mindig eszem parit vagy paprikát (esetleg retek, uborka). Ebéd és/vagy vacsora után pedig egy kis gyümölcs. Köszi mindenkinek a válaszokat!
2013. szept. 9. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Napi 3-4 étkezés, mindegyiken van zöldség vagy gyümölcs.
2013. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem, én maximum egyszer vagy kétszer. Hagymát, fokhagymát, retket, savanyúságot a hideg étel mellé, vagy amikor főzelékhez darabolok, akkor abból nyersen egy keveset (pl. tököt).
2013. okt. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én?őszintén?semennyit...nem eszek gyümölcsöt meg zöldséget max ha olyan kaja van..pl.:

-borsóleves

-gyümölcsleves

-rizibizi

stb.

bár a rizibizi sem az esetem de ez van.

2014. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!