Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma nem ittam kávét reggel,...

Ma nem ittam kávét reggel, helyette zöld teát próbaképpen. Délután 4 óra körül munka után szabályosan rosszul voltam, hasogatott a fejem. Ez megijesztett. Hogyan szokjak le? Egyáltalán tényleg egészségtelen a napi egyszeri kávézás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy emiatt hasogatott. Én csak valamivel fáradtabb vagyok kávé nélkül, de kb. 1 hét alatt hozzá lehet szokni a hiányához. Most is épp leszoktam.
2013. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos tényleg amiatt volt, ez már a 3. alkalom hogy így alakult, pedig amúgy nem vagyok az a fejfájós típus.. Lehet összefüggésben a vérnyomással?
2013. szept. 30. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Magas vagy alacsony?
2013. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napi 1 kávéról miért akarsz leszokni? Egyáltalán nem káros.
2013. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert savasít és félek hogy elsavasodik a szervezetem.
2013. szept. 30. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem iszom kávét nekem is fáj a fejem, ez már a koffeinhez való hozzászokást jelenti.

Próbáld meg, hogy veszel egy csomag koffein mentes kávét és azt rendes kávéval fele-fele arányban összekevered és abból főzöl magadnak, amíg el nem fogy a keverék. Ha ezt bírod akkor 3/4-legyen koffein mentes és csak 1/4 rendes. Így szépen el tudod hagyni.

2013. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szimplán beképzeled valószínű,hogy elvonási tüneteid vannak. Egy csésze kávé,az lópiccolo...

Én elfogyasztok 3-4 csészével, aztán van,hogy napokig nem iszok,és semmi bajom..

2013. okt. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A koffeinelvonási tünetek kb. egy hétig tartanak, szóval ha tényleg amiatt fáj a fejed, akkor egy hetet kell kibírni és kész.

De amúgy napi egy csésze kávé az égvilágon semmit nem árt, sőt, preventív hatású.

Az elsavasodás dolog meg egy baromság.

2013. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet jókat, meg rosszakat is hallani a kávé hatásairól. Nem mondom, hogy idd mértéktelenül, de napi egy csésze rendes, jó minőségű kávétól nem lesz semmi bajod. Sőt, nekem anélkül a vérnyomásom a béka valaga alatt lenne. :D

A fejfájás pedig lehet a fronttól is, akármi egyéb dologtól, de akár koffeinhiánytól is. Van aki hozzászokik, van, aki nem, bár ha éveken át rendszeresen iszol kávét, akkor megérzed a hiányát jó eséllyel. :)

2013. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi! :)

Igen, már évek óta iszom kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Mindig változik, hogy milyet iszok, hol sima instant, hol 3 az 1-bent, avagy néha rendes főzött kávét, vagy törökösen iszom. Csak a savasodás miatt "félek" tőle, és hogy ne sárgítsa a fogaimat. Amúgy nemcsak a koffein miatt iszom, hanem az íz miatt is, imádom :)

Más lenne pl kakaóval vagy teával kezdeni a reggelt..

2013. okt. 2. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!