Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges táplálkozás a...

Az egészséges táplálkozás a gazdagok kiváltsága?

Figyelt kérdés

Azok az ételek, amiket egészségesnek mondanak (maglisztek, nyírfacukor, bioételek stb.) nagyon drágák.

Lehet azért kevés pénzből is egészségesen étkezni?



2013. okt. 6. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőven lehet, nem csak az általad felsorolt, jó marketingű termékek az egyedüli egészséges dolgok.


Közhiedelemmel ellentétben nem az USA vagyunk, ahol tényleg feleannyiba kerül a junk food, mint az "egészséges", ami alatt érteni kell a zöldséget, nyers, ideális esetben bio húst, stb. .


Ha nem chipsezel, kólázol rengeteget, reggelit nem hagyod ki és magadra főzöl vagy főtt ételt eszel és azt változatosan teszed már bőven teljesíted az egészséges étkezés követelményeit.

2013. okt. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fenéket. Az,h valaki nem eszi magát tele szénhidráttal, pl. barna kenyeret eszik nem fehéret és nem kiló számra,nem tésztákat,zsíros húsokat eszik,hanem inkább csirkét halat,sok zöldséget,főzeléket,akkor már egészségesen étkezik és nem költ többet,mintha krumplit krumplival, 2-3 szelet kenyeret eszik,hanem ehelyett zöldségeket. A sok bio "baromságnak" meg felesleges bedőlni,akkor amikor a talaj, a víz, a levegő tele van káros anyagokkal.
2013. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ravel ***** válasza:

Szia! Szerintem nem csak a gazdagok kiváltsága! Jó, egy olyan család aki amúgy is hónap végéig alig húzza ki, ők nyilván nem engedhetik meg maguknak.

Én nemrég váltottam egészséges életmódra, szóval frissek a tapasztalatok. Az első és legfontosabb dolog, hogy sok időbe és utánajárásba kerül -ezt el kell dönteni, hogy adott személynek megér-e ennyit. Nekem az egészségem miatt megéri. Aztán -ahogy írták is- nem kell mindent elhinni. Ez az egyik kritikus pont, hogy a töménytelen infóból ki tudd hámozni, hogy mi igaz, és mi az ami csak marketingfogás.

Abban is egyetértek, hogy ha nem veszel cukros üditőket, rágcsákat akkor az mindjárt ktg csökkentés.

Érdemes többféle boltban is körülnézni, én szinte mindent máshol szerzek be. Az eleje biztos kicsit káosz lesz, amíg meg nem tanulod, hogy minek mi az ára és hol érdemes megvenni, de meg lehet csinálni. Nem a márka számít - én mindig megnézem, hogy miben mi (csomagoláson a kis táblázat) és nem csak az ár-érték arányt figyelem. Vannak spáros de még tesco-s márkákból is amik jók.

Összefoglalva szerintem lehet kevesebb pénzből is egészségesen táplálkozni, de az biztos, hogy sok odafigyelést igényel.

Ha esetleg komlyan belevágnál nyugodtan írj üzenetet és amiben tudok szívesen segítek.

2013. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Amerikában tényleg ez van, hogy a szegényebbek kajálnak a gyors éttermekben, azért is annyi a túlsúlyos. De amúgy ez az egészséges életmód fazon is nagyon unalmas már. Egyél változatosan és tarts mértéket. Ennyi a nagy titok.
2013. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
IGEN !!!!!!!!!!!!
2013. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!