Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy 4 éves kisgyermek fogyaszthat olyan süteményt, amiben Xilovit cukor van, ugyanis azt hallottam róla, hogy az ebből készült süteményekből bizonyos mennyiség elfogyasztása után hasmenés léphet fel, ez igaz?

Figyelt kérdés

#Xilovit #inzulin-rezisztancia
2013. nov. 16. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A túlfogyasztás hasmenést okozhat, mert a bélben megnövekedett ozmolaritás (koncentráció) visszatartja a folyadékot, ezáltal a széklet nem tud besűrűsödni a vastagbélben (ez egyszeri 30 g feletti mennyiség elfogyasztásánál fordul elő, de a szervezet ehhez képes alkalmazkodni, így nem kizárható, hogy csak az első néhány alkalom okoz ilyen panaszokat), a széles körben használt szorbitol kisebb mennyiségben is hasonló mellékhatásokkal jár.


[link]

2013. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
perzse hogy fogyaszthat. ANniy a lényeg hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet. elinte fel cukor fele xilittel csinálj sütit vagy bármit. Egyébként a legtöbb embernél nem okoz hasmneést csak haskurtsogást. Sokkal jobbat tezsel vele ha átállsz erre a cukorrol. Ez van a arágókban, fogkrémekben is mert segiti megelözni a fogszuvasodást. A rágókra is azért van ráoirva hogy angy mennyiségben hasmenést okozhat mert xilit van benne.
2013. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mármint egy 4 éves gyereknek adhatunk-e búzalisztes süteményt?


Ez egy elég nagy hiba, amit nagyon sok család elkövet. És értetlenül nézünk a fiatalok között egyre jellemzőbb elhízás hullámra. Nem malactápot kellene adni nekik, a véleményem az, hogy nem fogyaszthat a gyermek süteményt, kivéve ha az jobb minőségű 'lisztből', valamilyen őrleményből készül, de nem búzából.


A kérdés tárgyát pedig a válaszolók munkájának megkönnyítése érdekében szerintem minél inkább konkretizáljuk. Xilovit cukor = xilitol?

2013. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van itthon Xilovit és erythritolom.Amúgy zabpehelylisztből csinálom.Túró rudi torta lesz.Én pcos vagyok és ezért gondoltam hogy ezekből csinálom.Csak nem tudom hogy a 4éves gyerekem ehet e ilyeneket mert ha nem akkor kristálycukorból készítem.
2013. nov. 16. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem sikerült jól leírnom mit gondolok.


Nem a xilittel / eritrittel van a vaj.


Hanem a magas keményítő tartalmú zabbal, esetleg a túróval/tejtermékkel ami egy ilyen nevű édességbe feltételezem belekerül.


Ha Te már pco-s vagy, én nem szólhatok rád hogy meggyógyulj, normálisan egyél (hiszen a magánügyed.. én miért is foglalkoznék az egészségeddel) DE ha már fórumon szóba hoztad, akkor ajánlom, hogy a gyermekedet ne tedd ki ugyan ilyen típusú betegségeknek. Ő még tiszta lappal indul, ugyan Te is minden bizonnyal meggyógyulhatnál, de ő még egészséges. Most tanulja azokat a szokásokat, amik később meghatározók lesznek az életében. Most eldőlhet, hogy ugyan úgy eszik mint az átlag magyar ember, és átlagos betegségei lesznek, amikre majd szedi a legelterjedtebb gyógyszereket, erre fog költeni miközben szenved a betegségeivel, vagy finom de egészséges ételeket eszik mert ez lesz a természetes neki, és egész életében erős és egészséges lesz :)

2013. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó dugulj el.

Nem lesz tőle semmi baja csak ne engedd,ohgy degeszre egye magát:)Ö

2013. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezö! Eddig 4 év alatt mir adtál neki? én is PCOS vagyok és a gyerekmenk enmf ogok adni cukros és fehér lisztes dolgokat jó ideig az tuti, eleve nálunk is mindneki már az egészsges édességeket szi mivel én azt csinálok.
2013. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6. válaszoló, mi a baj?


Már megint a beteg emberek között valaki beszól a segítő szándékúnak.. mosolyogj csak.. értelmesen..

2013. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!