Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy ennyire sokat...

Normális, hogy ennyire sokat eszek 13 évesen?

Figyelt kérdés
Eddig normális mennyiséget ettem, sőt, még piszkáltak is hogy egyek már többet.. 12 évesen elkezdtem enni normálisan, híztam is, de mióta betöltöttem a 13-at, nem bírom abbahagyni az evést.. amit ma ettem: krumplistészta, 3 palacsinta, 1 szendvics, 1 kis tálacska saláta, 6 kocka táblacsoki. eléggé meg is híztam, nyár eleje óta 6 kilót szedtem fel. Nagyon le szeretnék állni, de nem akarok fogyózni se, mert nem tesz jót szerintem ennyi idősen..

2013. nov. 22. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért ha az édességet lecsökkented, attól fogyni fogsz, vagy legalább nem fogsz tovább hízni, és biztosan nem árt meg az egészségednek. Ezen kívül próbáld az arányokat változtatni: több saláta, kevesebb krumplistészta. Kevésbé cukrozd meg a dolgokat, próbálj több tiszta vizet (csapvizet vagy ásványvizet) inni, hígítsd fel jobban a szörpöket, a gyümölcslevet is föl lehet. Ezek mind olyan dolgok, hogy elkezdhet tőle csökkenni a súlyod, és egyáltalán nem árt az egészségednek.


Sportolsz amúgy? Gondolom van tesi az isoklában, az mennyire intenzív? Szereted a tesiórát? Ha igen, és intenzív, és van belőle heti négy vagy öt, akkor az elég, de ha nem szereted vagy kevés van vagy nem túl intenzív, akkor keress mellé egy olyan sportot, amit szeretsz.

2013. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Általában vizet iszom, vagy gyógyteákat, ritkán ízesített teát..


Heti 5 órában van tesi, abból 1 úszás.

Amúgy táncolok, meg ha érzem hogy nagyon sokat ettem, várok egy kicsit, aztán tornázok, vagy szobabiciklizek.

2013. nov. 22. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Az jó, ha sok hasznosat eszel, mert most fejlődik ki a tested. Szóval nehogy elkezdj fogyózni! De az jó ötlet, hogy ne igyál cukros üdítőt és ne fogyassz sütit, csokit meg szénhidrátot, hanem csak husit, zöldséget és só nélküli magvakat!

és az is lehet, hogy antibiotikus kezelést követően ment tönkre a bélflórád, így jó lenne, ha ennél probiotikumot is! minimum probiotikus joghurtot, de kapszulában még jobb lenne! Pl. Protexin Candid Plus vagy Probiotik Plusz vagy bármi más.

2013. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, hasznos dolgokat kell enni, ahogyan előttem is írták, mert a tápanyagdús ételre szükséged van, a felesleges cukros, lisztes dolgokra viszont nincs.

Tehát a palacsinta startból esik, mert az semmilyen szempontból nem nevezhető tápanyagdús ételnek, csak liszt, olaj és cukor, a csoki szintén elhagyható, a krumplistészta inkább elfogadható, mint ideális, viszont ha már ezt eszel, akkor legalább egyél mellé valamilyen húst is, ne csak krumplin élj.


A fejlődő szervezetednek főképpen fehérjére van szüksége, jó minőségű zsírokra és némi szénhidrátra ( ezt fedezheted a legjobban zöldségből, salátákból vagy burgonyaféléből, gabonaféléből is, ha nincs job választás, de míg a zöldségektől határozottan nem fogsz hízni, addig a burgonya és a gabonaféle tehet némi pluszt rád , viszont írtad, hogy sportolsz, ezért ha nem viszed túlzásba ezeket, akkor még ledolgozhatod őket ).


Folyadékot írtad, hogy iszol, ezt továbbra se hagyd el, igyál minél több vizet és teát, de kerüld a mű típúsú löttyöket, mint amilyen a kola, ice-teak többsége ( ezeket én is szerettem régebb, mert finomak és nem tűnnek túl cukrozottnak, de még mindig jobban jársz, ha inkább otthon készíted el az ilyet, mintsem boltból vegyél ) és hasonló vonatkozik a bolti “ gyümölcslevekre “, amelyek még gyümölcsöt sem láttak.

2013. nov. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egészségedre!
2013. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Húst sajnos nem eszek (kivéve néha csirkemell). Az ízét se szeretem, meg egyszerűen undorodom attól, hogy azt egyem meg ami kínok közt meghalt..

2013. nov. 24. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont oda kell figyelned a fehérjebevitelre. A borsóban, hüvelyesekben is sok van. Olvass végig néhány tápanyagtáblázatot, és próbálj magasabb fehérjetartalmú ételeket keresni, amiket szívesen is eszel.


Arra figyelj oda, hogy inkább a fehérje aránya számít, nem az, hogy 100 g-ból mennyi a fehérje. Ha összeadod a három tápanyagot (fehérje, zsír, szénhidrát), és nem jön ki a 100 g, akkor az azt jelenti, hogy a maradék víz, élelmi rost meg ilyesmi. Ezek nem hízlalnak egyáltalán. Azt kell nézni, hogy mennyi a fehérje az energiatartalomhoz, szénhidráttartalomhoz és zsírtartalomhoz képest.


Konkrét példa: az egyik élelmiszeren ez olvasható (100 g-ra vonatkozó adatok):

fehérje 10 g, szénhidrát 15 g, zsír 0 g


A másikon:

fehérje 15 g, szénhidrát 75 g, zsír 0 g


Namost, ha összesen mondjuk 30 g fehérjét akarsz, akkor

* az elsőből 300 g-ot kell számolnod, amiben 3*15=45 g szénhirdát is lesz,

* a másodikból 200 g-ot kell számolnod, amiben 2*75=150 g szénhirdát is lesz.


Ha arra hajtasz, hogy meglegyen a megfelelő fehérjebeviteled minél kevesebb szénhidrát mellett, akkor az elsőt jobb választanod, pedig a másodiknál szerepelt nagyobb szám a fehérjéknél. Persze ha triviális dolgokat magyarázok, akkor bocs, de sajnos sokan nem értik ezt.

2013. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi:)

Naggyából értem, mert elég sokat foglalkozom a kalóriákkal,és az ételek tápanyagtartalmával.

Igyekszem odafigyelni!

2013. nov. 29. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!