Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok az anorexiáról?...

Mit gondoltok az anorexiáról? Szerintetek anorexiás vagyok? (lent)

Figyelt kérdés
az biztos hogy az voltam, de nem tudom hogy még mindig vagy már nem. a mostani helyzet: 42 kg/160 cm, kcalt számolom de pl eszem sütit is lelkifurdalás nélkül. napi kg 1500 kcalt eszem.
2009. nov. 26. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy anorexiásnak az 1500 kcal több napi adag és nem eszik sütit. Szerintem teljesen normális mennyiség ez, bár elég vékony vagy, de az még nem anorexia.
2009. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak hízzál tovább: süti maradhat, banán, husi köretekkel, reggelire finom sajtos kifli...
2009. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
hát sztem aki tudja hány kcalt..eszik az tuti az..
2009. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én tudom, és 81 kg vagyok, akkor ez anorexia? :)

Az 1500 kcal fogyókúrás étrendet jelent, többet kéne enned, de az anorexia nervosa egy pszichiátriai tünetegyüttes, ami sokkal többet takar annál, hogy nem eszel sokat és sovány vagy. Ha nincs bűntudatod, nem egész nap az evésen jár az agyad, nem sportolsz kényszeresen, stb, akkor nem vagy az.

2009. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy hétig nem eszel, mert fogyni akarsz, vagy egy hónapig, akkor az NEM anorexia. Az egy túlzásba vitt diéta. Az anorexia nervosa egy pszicho BETEGSÉG, és csak egy bizonyos pont után fordulnak ebbe bele a betegek.

Van olyan, aki két hétig nem eszik, és számolja a kalóriákat, és utána azt mondja, hogy két hétig anorexiás voltam, az nem tudja, mit beszél. Csak túlzásba vitte a diétáját. Érted?

2021. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!