Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány kiló súlygyarapodásra...

Hány kiló súlygyarapodásra számíthatok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Gyógyuló anorexiás beteg vagyok. Most 4 napig ennem kell mindent, amit megkívánok, (napi min. kb. 2500-3000 kcal kell lennie) aztán beállítanak nekem egy étrendet. Hány kiló jöhet fel ezalatt a 4 nap alatt?
2014. jan. 11. 11:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Még azt elmondanám, hogy 17 éves lány vagyok, 169 cm, 42 kg.

Eddig kb. 600 kcal volt a napi bevitel, közepes intezitású mozgást, tornát végzem.

2014. jan. 11. 11:21
 2/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ki az a hülye állat, aki 600 Kcal-ok után beléd akar tömni 2500-at? Lője fejbe magát. Ne engedd. Napi 100-200 Kcal-al emeld a bevitelt.

Az alapkérdésedből az anorexia beszél.

Nyugi, az első pár kiló nem lesz háj. Ugyanolyan kockahasad lesz, mint most. Aztán a következő pár kiló már genetikafüggő, de ne foglalkozz vele. A sport rendbe tesz majd mindent. De ahhoz előbb meg kell erősödnöd. Közhely, de le kell sz arnod, hogy a megerősödés állapotába milyen formában jutsz el. Ha az van belédkódolva, hogy zsírnak is fel kell jönnie az izommal, akkor jöjjön. Le kell sz arni. Amit elb*sztunk, csak így lehet helyrehozni sajnos. Nem fog semmi drasztikus történni. Időben be tudsz avatkozni, ha a túl gyorsan hízol. Sokkal egyszerűbb enni és utólag sporttal korrigálni, ha egy kicsit zsírosodtál, mint hónapokig, esetleg évekig tökölni és óvatoskodva stagnálni, várni a csodát. Hidd el! Átéltem és most is átélem.

Egyél! De Ne 2500-at!!! 42 kiló vagy. Állítsd be az étrendet a www.orvosilexikon.hu-n. Bízhatsz benne!

A makrotápanyagok aránya lehet 20% fehérje, 50%CH és 30% zsír. Sok mai táplálkozási nézet mást ajánlana, de szerintem úgysem tudsz jobbat.

2014. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Nos egy dietetikus ismerősünk ajánlotta, de azt nem tudja, hogy napi 600 kcal-t ettem.. Úgysem tudom magam túlenni,mert ha érzem, hogy tele vagyok, akkor megállok. Tegnap össze-vissza ettem csokoládét, palacsintát és kekszeket, este 44 kg-t mutatott, ma szintén 42-t a mérleg. Csak az a baj, hogy napi 1600 kcal a szükségletem, akkor ha 1800at viszek be, nem fogok gyorsan hízni, és a szüleim kórházba visznek. 47nek kell lennem februárig.

2014. jan. 11. 12:34
 4/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Azt hittem, attól félsz, hogy túl gyorsan hízol. Ha a kórháztól félsz, egyél nyugodtan, amennyit bírsz, de februárig akkor se akarj 5 kilót hízni, 42 kilósan, ha eddig csak 600-akat ettél. Ez akkora terhelés lenne a szerveidnek, hogy a fal adná a másikat. Persze, én csak elméleti alapon beszélek. Nem tudom, mennyi volt a normál súlyod és milyen állapotban vagy. lehet. Hogy minden tök jó és a szervezeted jól tolerálná ezt a mértékű evést, ilyen hirtelen váltással is.

Ha a kérdésedben a hízni akarás leledzik, akkor a következőképpen számolj:

7 kalória = 1 testsúlygramm. 1 fölös kalóriától ennyit hízol.

Adott súly és magasság megkövetel egy adott alapanyagcsere szükségletet, erre jön még az energia, amit mozgással és szellemi tevékenységgel elégetsz. Ez a napi energiaszükségleted. Ezt kell megfejelni annyiszor 7 kalóriával, ahány grammot hízni akarsz. Ez persze csak nagy általánosságban. Ez nyilván más egy 40 kilós lánynál és egy 120 kilós férfinél.

Heti fél kiló hízáshoz tehát napi 500 Kcal plusz kell. Ezt a többletet viszont nem fehérjével, hanem zsírral vagy CH-val kell fedezni. Fehérjétől nem fogsz hízni. Fehérjéből viszont menjen 2 gramm per testsúlykg. Kell az izmok fejlődéséhez és megszűnik majd az ödémád, mert gondolom, az már van, ha nincs, akkor lesz, ha így maradsz.

Orvosok heti fél kiló hízást szoktak javasolni, hogy a szervezet ne legyen nagyon megterhelve és ne legyen sok a sorja. Persze a testet nem lehet így megerőszakolni. Lehet, hogy ugyanannyi kajától egy héten hízol majd egy kilót, aztán 3 hétig egy dekát sem, pedig ugyanannyit fogsz mozogni. Csak általánosságban beszélek. A kiéhezett szervet pedig szintén tud érdekes és nem feltétlenül rossz dolgokat produkálni, ezért heti 1 kilogramm szerintem méf akár bele is férhet.

Sok sikert.

2014. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Még nem hallottam erről a 7 kcal-s dologról, pedig rengeteget olvastam az egészséges hízásról a neten. Tegnap már nem tudtam sokat enni, de azért jóval többet ettem, mint általában. Már észre is vettem magamon a változást, de lehet, hogy csak beképzelem. Hogy értetted, hogy ödémám van? Az viszont biztos, hogy jótékony hatással van a szervezetemre és jól is esik, jobban is érzem magam a bőrömben, mert míg eddig heti egyszer tudtam wc-re menni, most gyakrabban. A menstruációm már fél éve nem jön meg és most érzem, hogy úgy fáj az alhasam, mint akkor. Köszönöm a segítséget, és hogy nem szóltál le a betegségem miatt.
2014. jan. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!