Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozza? Meg lehet valahogy...

Mi okozza? Meg lehet valahogy oldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy ezzel a problémával küzdök. Valamit ettem, amitől iszonyú hasfájáson lett, amit alig bírtam elviselni és már rohantam is wc-re, ami elég hosszú történet, mert igazából nem otthon voltam. Talán ez mindennek az okozója. Attól a naptól kezdve mai napig bármit eszek megy a hasam és a hasfájás is elő jön, ami miatt nem mertem enni, iskolába se mertem menni, hogy majd ott fog rám jönni. Rengeteget fogytam, és gyakorlatilag széntablettán élek ha csak egy kicsit is hígabb a székletem. Nem merek elmenni sehova, nyáron összevissza ettem, és semmi bajom inkább akkor mikor iskola van, amit nem igazán értek, mert nem stresszelek csak akkor mikor tényleg megy a hasam. Annyira tönkre tesz ez az egész és úgy örülnék ha minden olyan lenne mint régen. Remélem érthetően írtam le.

2014. jan. 19. 21:14
 1/10 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen: minden nap amikor iskolába mentem rosszúl éresztem magam és fogalmam sincs mitől.

Viszont nem tudom pontosan a probléma okát, voltál orvosnál vagy utálod a sulit, vagy?

Persze előfordulhat hogy egy vírus.

2014. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a sulival. Ez a hasmenős dolog inkább indulás előtt van és éjszaka. Mikor beérek, akkor a barátaim lekötnek nem gondolok erre viszont borzalmas érzés. Először azt hittem a tejes dolgoktól van. El is mentem a házi orvoshoz és elmondtam neki, hogy megy a hasam és hogy szerintem a tejes dolgoktól. Felirta a Lactase rágótablettát és ennyi.
2014. jan. 19. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Gasztro 825 probiotikumot szedjél egyfolytában pár hónapig. Iskola előtt vegyél be Bólus astringenst. Ez vény nélküli széntabletta egy kis fertőtlenítővel.
2014. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eszel glutént vagy tejet?


Ha igen, akkor feltételezned kell, hogy ezektől vagy rosszul, és már az elhagyásukkal rendbe jöhetsz.

2014. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ha nem ittam/ettem tejeset, akkor is ment a hasam.

2014. jan. 20. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
És a búzafehérjékre?
2014. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet ezt valahogy kivizsgáltatni?
2014. jan. 22. 06:54
 8/10 anonim ***** válasza:

De. Csak a vizsálat nagy részben falsnegatív eredményt ad, tehát leginkább mégis nem a válasz.


Tény, hogy a gabona fehérjék áteresztő bél szindrómát okoznak. Tény hogy ez irritálja a belet, érzékennyé tesz minket más anyagoka (allergiák) gyulladásokat okoz, és szervi károsodásokat hosszú távon.


Ezután a kivizsgálások szükségességét nem értem, ha zavar akkor nem eszel ilyet, és valószínűleg rövid időn belül jobban leszel. Ha nem akkor meg egy próba volt, amivel nem vesztettél semmit.

2014. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egyáltalán nem tudom az okát, de kezdek rájönni, hogy leginkább már csak be beszélem magamnak.
2014. jan. 22. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt te tudod. A leírásod ennéld durvábbnak tűnt, de hisszük, hogy te tudod :)
2014. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!