Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden reggel megiszok egy...

Ha minden reggel megiszok egy 250ml-es energiaitalt, attól adódhat valamilyen problémám a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Minden reggel iszok valamiféle energiaitalt, hogy felébredjek.

Vagy igyak inkább kávét?


2014. febr. 17. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
én 2 kávét iszom meg minden reggel :) energiaitalt is ittam egy időben, de nekem megfájdult a gyomrom tőle egy idő után... sok benne a szénsav, + koffein+ fene tudja mik még :) szerintem jobban járnál a kávéval... (komoly bajod kétlem hogy lenne tőle, de akkor is jobb sztem a kávé)
2014. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet,az energiaitalok károsak az egészségre! tudok olyan emberről,aki kórházba került,mert tönkrement a szíve,és mentálisan is gallyra vágta magát.felébredni úgy kell,hogy lefekszel időben,és kialszod magad.Miután felébredtél megmosakszol,iszol egy nagy pohár tiszta vizet,utána 5 perccel eszel valami tápláló reggelit.
2014. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sowilo ***** válasza:
100%

A második válaszoló jól leírta, hogy a paradicsomban hogyan nézne ki ez a procedúra. De sajnos kevés embernek van manapság itthon erre ideje. Nincs idő aludni egyszerűen. Nekem sincs rá elég időm. Mondjuk én jógával és meditációval pótlom, de ez már más téma.


Ha az egészség érdekel, kérdező, igyál kávét, viszont cukor, meg tej, meg minden nélkül, tisztán!


Az energiaital tulajdonképpen micsoda? Egy üdítő, mint pl a Fanta, csak van benne koffein és taurin. A taurin egészséges dolog, egy fontos aminosav. A koffein pedig egy bizonyos mennyiség felett káros, egy energiaitalban viszont nincs meg ez a mennyiség. Szokták még a hivatásos demagógusok hangoztatni, hogy "nem a koffein a káros, hanem a rengeteg méreg még, ami benne van", viszont ez sem teljesen helytálló. Az a rengeteg méreg egy mezei üdítő összetétele. Tehát napi 250ml energiaitaltól annyi bajod lesz, mint 250ml fantától, és 80mg koffeintől.


Nem az energiaitalokat népszerűsítem, azt sem írtam hogy inni kell ilyeneket, de azért lássuk már át a tényeket!

2014. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...Megkérdezhetem,miért nincs rá időd,mit szoktál csinálni,ami miatt nem tudsz 7-8 órát aludni?

A többiről nem foglalnék állást,mindenki az önt le a torkán amit akar,én leírtam a véleményem.

2014. febr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sowilo ***** válasza:
100%
Munka, tanulás, sport.
2014. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elhiszem,mondjuk azért a legtöbb ember sztem meg tudná oldani a korábban fekvést.
2014. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sowilo ***** válasza:
A legtöbb... de nem mind.
2014. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!