Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valaki, aki egészségesen...

Van valaki, aki egészségesen él, egészségtelen életmód után?

Figyelt kérdés
Dohányos vagyok, sok energia italt iszok és kávét. A táplálkozásom olyan amilyet szeretnék. Azt eszek ami épp jól esik, mellette keveset sportolok. Igazából nem vagyok hájas, egy kis formálódás rám fér, de első az egészség. Sokszor próbáltam változtatni, de nem ment. Most 100%-ig biztos vagyok abban, hogy sikerül. Nagyon érzem a rossz változást, minden nap szúr a szívem, sokat vagyok álmos, hamar elfáradok. Mennyi idő után fogom észre venni a változást? Kinek sikerült már?
2014. febr. 20. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb 10 nap. Tavaly is abbahagytam a bagózást 3 hónapra de aztán visszaszoktam, most másfél hónapja nem gyújtottam rá. Első 2-3 nap kellemetlen, de kb 10 nap után már minden bajom volt hogy mozogjak, pedig előtte 10 évig szinte semmit sem csináltam. Azóta bicajozok, futok (hetente 2-3x), konditerembe járok, kirándulok.


Nem elkedvteleníteni akarlak, de majd inkább utólag legyél benne 100%-ig biztos, csak hogy ne bízd el magad.

2014. febr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Az elmondottak alapján rád is fér. Az energia ital a legrosszabb dolog amit magaddal tehetsz akkor inkább napi 1 sör mint hogy 1 energiaital. Nem dohányzom, de tudom nehéz megállni a visszaszokást. Sok sikert.
2014. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát könnyebb lenne, ha a környezetemben élőktől ne látnám a "rosszat". De, próbálok pozitív lenni, mert úgy sem állhatok a dologhoz, hogy nincs erőm véghez vinni. Köszönöm a jókívanságot. ^^
2014. febr. 20. 00:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nálam pont nem játszik a dohány/kávé/energiaital, de nemrég voltam vérvételen, és kiderült, hogy szar állapotban vagyok. (Nagyon egészségtelenül zabáltam, én is azt ettem, ami jólesett - ez legtöbbször bacon volt.)


Szerintem menj el háziorvoshoz, hogy csináljon vérképet, aztán jól rád ijesszen. (Nekem megmondta, ha így folytatom, kb. 10 évet jósol nekem. 26 vagyok.) Kértem tőle beutalót a dietetikára, és ott elmagyarázták, hogy mit ehetek, mert azt hittem, hogy ezentúl csak salátalevelet és natúr csirkemellet ehetek.


Őszinte leszek, majdnem 100 kiló voltam, mellette alig vagyok 160 centi. (Guruló kategória.) Kb. egy hónap múlva éreztem, hogy sokkal jobb. A ruháim egyre bővebbek, eddig kifulladtam, ha elmentem a villamosmegállóig (2 perc), most meg lesétálom a megállókat. Valahogy elkezdtem kívánni a sétát, és nagyon jólesik. A családom is azt mondja, hogy "gyorsabb" vagyok.

2014. febr. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húha, hát tényleg durva, hogy 10 évet jósoltak neked. De ezek után nem lepődök meg, hogy sikerült. Sok sikert a továbbiakban.
2014. febr. 20. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:

5éven keresztül dohányoztam napi egy doboz legalább, sok kávét és energia italt ittam és rendszeresen alkoholt fogyasztottam. (mint egy bulizos fiatal tehát alkesz azért nem voltam)


Először a dohányzást számoltam fel teljesen, ma már egyáltalán nem iszok energiaitalokat kávét is csak mértékkel délelőtt délután már teázom helyette. Idén jutottam el oda hogy már a rendszeres alkoholfogyasztásra sincs igényem, nagyon ritkán megiszok egy egy sört. Az életmód váltás lényege hogy az igény a változásra belülről jöjjön ne magadra erőltesd.

Ha tényleg ezt szeretnéd akkor nem plusz kín és kénszer lesz hanem folyamatosan egyre jobban érzed magad tőle és a tested is meghálálja természetesen.

2018. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!