Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candidasok! Elmeletileg a...

Candidasok! Elmeletileg a dieta alatt nem szabadna cukrot fogyasztani, foleg az elejen. Mi a helyzet a natur joghurttal?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt irjak, hogy natur joghurtot viszont nagyon is ajanlott fogyasztani. Kerdesem az lenne, hogy en megneztem egy natur joghurt osszetevoit, es tartalmaz cukrot. Kevesebbet joval, mint a gyumolcsjoghurtok, de megis. Akkor ez hogy fer ossze a dietaval?
2014. febr. 23. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
a natúr joghurt nem tartalmaz cukrot. nem tudom te milyen natúr joghurtot veszel amin az van hogy tartalmaz cukrot....
2014. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tejcukor van benne valamennyi, de nem ez a lényeg.



A candida betegség abszolút táplálkozás eredetű. Ki lehet sarkítani, hogy a túlzott szénhidrátfogyasztás az oka, de ez sosem ennyire egyszerű.


A joghurt egy tökéletesen negatív hatású 'táplálék'. Azon túl hogy finom, semmi előnye, értelme nincsen viszont az anyagcserénkre károsan hat, gyulladásfokozó, nyálkásító.


Abszolút nem kellene még egészséges embereknek sem enniük, betegeknek pláne nem.

2014. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
En most nem csinalom a dietat, csak eppen antibiotikumokat kellett szednem, es emiatt ettem eleg sok natur joghurtot, mert a legtobb helyen azt javasoljak, hogy az jot tesz. De neha mar annyira nehez kovetni, hogy mit erdemes enni, es mit nem. Egyebkent kulfoldon elek, is itt minden joghurton fel van tuntetve az osszetetel. Nem talaltam egyetlen olyan natur joghurtot sem, amiben nem lett volna a cukortartalom feltuntetve. Es ezert estem gondolkodoba, hogy elmetileg a candidasoknak cukrot nem nagyon szabadna (meg a gyumolcsoket sem, foleg az elso hetekben). Nem tudom, hogy otthon mi a helyzet a natur joghurtokkal, de gondolom, hogy ha hozzaadott cukor nincs is benne, de termeszetes cukor biztosan...
2014. márc. 1. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen előforduló cukor van benne de azzal nincs is baj a candida szempontjából!
2014. márc. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20-30 kiló joghurt naponta jót tenne a bélflórának.


Ekkora mennyiségtől meghalhatnál.


Egy emlős állat tejét nyilván nem érdemes enni, mert egyrészt ismert hogy gyulladásfokozó és nagy inzulinválaszt okoz, másrészt logikus hogy csak a mezőgazdaság óta termelt táplálék. Új dolgokat meg nem kell enni, ez alapszabály :)


Másik, elvi kérdés. A húsok cukortartalmával mi a helyzet?

2014. márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!